View Single Post
  #2333 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 08:09:15
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Buna seara ! Am intrat si eu sa vad care este atmosfera .....Putina panica vad..............cum spune si Simina......marturisesc si eu pacate: am mancat sarmale de post si placinta cu mere ,un paharut de visinata la ziua unei foste colege ce a iesit anul trecut la pensie ,urmarea ? Am ficatul greu si-s suparata ca nu m-am putut abtine [* 91]..............Am facut un ceai de sunatoare si am incercat sa consum caloriile prin pedalare.....40 minute cu pauza la fiecare 20 min. Am facut altfel de efort ,am carat merele in beci ,am urcat si coborat de multe ori cate 12 trepte inalte ,de-mi ajungea sufletul la gura ........ Curaj iti doresc pentru vineri ,trage tare ............ si maine e o zi ce poate aduce cateva sute de grame cu minus ...ce spui ? Noapte buna doresc si eu la toate slabutele !
Lasa c-ai scos si mama sarmalelor cu atat efort
Asa e..... un pic de panica, un pic de dezamagire pe propriile persoane..... ne revenim noi. Eu ma fac fata cuminte
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]