View Single Post
  #2337 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 11:23:04
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Citit, intristat , acum vin si eu cu incurajari si imbratisari
Am incercat multe ,mai ales ca am posibilitati ! Dar daca corpul nu vrea ,nu vrea ,la mine se poate rezolva cu operatii dar sunt riscurile foarte mari ! Bine nu ma mai fac,am noroc ca nu se vede fizic aproape deloc,dar deja incepe sa se frece intre ele si mi se lasa un sold mai jos,daca ma uit atent se vede,isa pe radiografii se vede perfect tot ! Eu am avut noroc cu sportul care l-am facut mereu,dar am in zile in care nu am voie sa fac ....asta e nu mai conteaza ,cel mai rau este ca mi-a dat viata peste cap si nu mai pot face ce vreau cand vreau ,totul depinde de cum ma simt de la o ora la alta,de exemplu ma trezesc nu am nimic si in 10 minute ma ia crizele sau invers ,niciodata nu pot sa zic ca fac ceva in ziua respectiva ca de multe ori nu apuc sa fac nici pe jumate cat mi-as dorii ,dar imi place de mine eu imi fac planuri in fiecare zi ! Am vointa nu gluma !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]