View Single Post
  #234 (permalink)  
Vechi 06 feb 2014, 11:26:00
roxxialexx's Avatar
roxxialexx roxxialexx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica personalizata cu principii Rina's 90
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 4.716
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Retete cu imagini pentru ziua de carbohidrati (dieta Rina)

Citat:
Anterior postat de ilinca60 Vezi mesajul
Buna ziua slabutelor. Am inceput din nou dieta Rina din 6 ianuarie 2014 si am slabit deja 3 kg. Maine am ziua de carbohidrati si ma gandeam ca as putea sa consum 3 batoane fibrobar R * 2 la pranz si unul la cina . Am verificat compozitia si e ok.In plus sunt mult mai sanatoase decat pizza, cozonac, prajitura.Voi ce spuneti , gresesc ?
Cred ca este foarte putin ce papai tu acolo si nu foarte nutritional...Personal, mai degraba as opta penru niste paste integrale cu multe legume, de genul spanac, dovlecel...O portie destul de satioasa contine cam 50-60 de grame de paste nefierte, ceea ce inseamna foarte putine calorii. Mai adaugi legume si daca vrei, putina smantana slaba si ai un pranz mult mai sanatos decat batoanele...
PS: Dezlegarea la ceva dulce in ziua de carbo iti permite sa iti satisfaci eventuale pofte pe care oricine le are in timpul dietei, fara sa te simti efectiv ingradita de ideea de dieta. Asa ca nu fugi foarte tare de astfel de preparate.
roxxialexx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1244 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de roxxialexx; 06 feb 2014 at 11:29:03.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui roxxialexx:
ilinca60 (06 feb 2014)