View Single Post
  #2350 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 17:54:14
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Ce ma bucur ca aveti iar limbarnitaAm avut de citit vreo 12-13 pagini..
Kamy,ma bucur ca al tau se simte mai bine si ca au iesit analizele bine!Plimbare placuta!Ali,ma bucur ca ai revenit,asa o tii si pe Crina din scurt..impreuna ati reusit totdeauna!Mai bine zis Am reusit!
Nico,ce frumos ca te-ai hotarat sa te premiezi cu asa premiu Meriti din plin!!
Onutza,super ca vrei sa inveti baiatul pe bici si sa-i faci si tu companie,e asa frumos sa iesiti..si poate in curand o sa pui in cosulet si un bebe micSper sa ne dai vesti bune peste cateva saptamani!Spor la treaba,sper ca babau s-a mai imblanzit
Manu,te-ai plimbat,ma bucur ca ai avut zi frumoasaLasa abaterile in pace,si tu si Kamy..si eusi cate mai suntem..important e sa nu ne lasam pe tanjala si sa continuam acumaEu mi-am descarcat zumba expres,si in seara asta il facChit ca o sa se strice de ras al meu ca-s teapana ca batzulda invat eu miscarile
Fulgut,esti ocupata si ai cam ramas in urma..dar recuperezi tuPupici pt mama de la mineSper sa intri mai des ,trebuie sa ajungi iar la 48Sper ca ingerasul e bine,ultima data spuneai ca el a luat in greutate si e okUn pup si o saptamana frumoasa!
AnesImi pare rau ca ai fost bolnavioara...am vazut ca s-a incheiat concursul,si a inceput partea a 2..ma batea gandul sa intru si eu,dar o sa plec in Ro si nu o sa ma timp nici sa intru nici nu cred ca o sa pap chiar ca la carte..Or sa mai fie concursuri,la urmatorul o sa fiu primaPupicei si poate reintri iar in ritm,ca ne lipsesti mult
Somnorica si Leut,sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si fara abateri,incet incet o sa invatati ce e corect ai ce nu e...
Ellutza,nu conteaza ce dieta e,important e sa ne explici si noua in mare ce principii are,si sa dai ca de obicei raportul..mi-ar place sa continui Si iti tin pumnii ca noua dieta sa te multumeasca
Feli,imi pare rau ca te-ai simtit rau...poate te-a impresionat socrul tau..sau o fi si oboseala,ca tu ai asa zile ocupateIa-o mai usurel cateva zile...Bafta la examene!!
Danuta,ce frumos cand e asa armonie in familieBine ca ai reusit sa lenevesti,ca ai avut o saptamana obositoare.Pup si pt Andreea cea cumintica si activa!
Vidi,bafta la vaccin,sa nu va doara deloc!
Amaria,pupici si tie
Angi nu a intrat..nici Roxy...le pup si pe ele
Of,sigur am uitat pe careva...cu scuzele de rigoare dau o calduroasa,ca nu e cu intentie
Sunt obosita,am mers f mult pe jos,de la 9 pana la 1..da a fost super
Eu uitasem ca tre sa semnez o data la 6 luni ceva ,un fel de somaj,numa ca nu iau un leuOricum,e util,si expira azi ultima zi..asa ca am luat autobuzul cu amica mea si am mers cam o ora,pe urma am coborat,am mers pe jos alta ora pana la birourile respective,noroc ca nu era coada asa ca am scapat repede,si am profitat ca eram intr-un oras mare si plin de viata..langa mare,vremea superba..ne-am plimbat indelung,am luat md la o cafenea renumita,eu un cappuccino si ea corn cu nuttella si cafea,pe urma ..la cutreierat magazinele
Mi-am luat un tus de ochi,un ruj,imbracaminte pt nepotzel(din nou,am zis ca nu mai iau dar am gasit niste lucrusoare frantusesti la oferta superbuna,gecute care costau 50 de euro acum am dat 10 euro,si o camasa cu 29 euro acuma 5 euro..si f f frumoase,nu am rezistat.).Pe urma am luat un ceai de capsuni si zmeura,care miroase de numa..plus un borcan cu gem de cirese,dietetic,adica cu fructoza..Pt mine nimic,mai am vreo 30 de euro de cheltuit miercuri la targ,tre sa mai iau si la cele 2 nepotele cate ceva..Ma uitam acuma ca se umple o valiza numa cu lucrusoarele lor..Pe urma am ras mult,vorbit mult,pierdut 2 autobuzeNe-am distrat,am venit acasa la 2,am preparat niste cicoare cu peste pt al meu,am mancat si eu tot peste,dar cu usturoiAzi sta la distanta
Am baut un pahar de vin si acuma o sa intru un pic pe mess sa vad ce noutati sunt ..
Va pupicesc pe toate!!1
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 21 mar 2011 at 17:58:48.