View Single Post
  #2374 (permalink)  
Vechi 21 ian 2015, 23:04:30
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Pana acu un an si 4 luni fara 3 zile )locuiam intr-un oras mai mic, si aveam companie la sala. Sala era la 5 min de mine si ma ”tragea” dupa colega de munca cu care imparteam acelasi program si meniu uneori.
Acu m-a lovit dragostea si m-am mutat cu mister, orasul e mare, colega de tarait la sala as avea-o pe Kclaudia(desi as fi precum un caine care gafaie pe langa ea : ))) dar timpul nu e pe lista asta cu oportunitati!

Asadar...noua achizitie pe 2015...bicicleta! Another stupid question...nu am prea multe cunostinte in materie..poate mai citesc si alte sportive d-ale noastre. Cam cat se merita sa investesti intr-o bicicleta!?
Adevărul e că viaţa la oraş mai mic e mult mai simplă, toate sunt la o aruncătură de băţ. Eu îmi regret traiul din orăşelul natal cu câteva zeci de mii de locuitori. Numai că nah... Oportunităţi zero, dezvoltare zero... Nu că aş face cine ştie ce carieră aici.

Revenind.

Ar trebui să profiţi de faptul că împarţi oraşul cu Claudia, gâfâi la început şi după îţi intri în ritm.

De preţul bicicletei nu sunt tocmai în măsură să vorbesc, ce mi se pare mie ok poate ţi se pare exagerat, eu aş da undeva între 500 şi 1000 de lei. Dar nici n-am cunoştinţe-n domeniu, dacă stau bine pe ea, nu simt că se desface din toate „încheieturile” şi transpir şi obosesc şi îmi bate inimioara... Trece testul meu. Sigur sunt slăbuţe care ştiu mai bine.


Noapte bună să aveţi, eu mă întorc la cartea mea pe tema binge, e interesantă şi mai uşor de urmărit decât credeam.


__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
happygirldiana (22 ian 2015), Zoe (22 ian 2015)