View Single Post
  #2382 (permalink)  
Vechi 21 ian 2012, 00:27:41
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de alexandra123 Vezi mesajul


Am inteles scumpa.Tot esti treaba. Eu tot vreau sa ma pun la somn dar nu mie nici somn nici chef, al naibi ca dimineata nu ma pot trezi si seara is hiperactiva...noaptea mai bine zis.
pai normal ca nu poti dormi daca dimineata te trezesti f tarziu, si pierzi si m.d...eu mereu la 7 sau 8 sunt in picioare, indiferent la cat adorm, ca asa mi s-a obisnuit organismul ca la 7 max 8 sa-i dau de mancare, asa ca si azi-dimi, m-am trezit la 7, am mancat si dupa am mai tras un pui de somn vreo 2 ore...asta in zilele cand am timp sa mai trag inca un pui de somn suplimentar...pai du-te acum de ex si pune-te in pat, inchide ochii si o sa vina somnul, si maine iti pui ceasul sa sune la 8 si te trezesti si nu mai dormi toata ziua, capoi seara vei cadea rupta...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]