Subiect: Jurnal Alina
View Single Post
  #2397 (permalink)  
Vechi 27 mar 2010, 18:26:01
ali_lumi's Avatar
ali_lumi ali_lumi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: jurnal Alina

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
poi am calcat stamb in sesiune cu mancatul de ciocolata ,si cu caloriile nu stiu ca nu am avut timp sa intru sa imi tin meniul...apoi cand am reinceput cu calcularea kcal, incercam sa ma incadrez in 1200 kcal dar innebuneam dupa dulce si calcam stramb la final de zi...nu am depasit nr de kcal/zi numai in vreo 4 zile luna asta, dar nu stiu ce am ca se pune asa pe mine absolut tot....e ciudat...
citeam la tine ca te-ai apucat de slabit prin abstinenta totala de la dulciuri,paine,prajeli si de astea...eu de 4 ani am lasat deoaprte prajelile,alimentele grase,cartofi nu mancam mai deloc, sucuri deloc ca nu imi fac bine, din cauza unei probleme de sanatate...deci eu teoretic ar trebui sa mai renunt la paine si dulciuri...pt ca in rest nici sa vreau nu le mai pot manca...si totusi eu nu slabisem...
nu stiu ce am facut de am slabit pana acum...nu am tinut regim...nici macar low carbo...ci doar hipocal de 1200kcal/zi...si papam cioco...
nu stiu...cateodata asa imi vine sa urlu de nervi!!!!!! nu vreau sa reduc asa mult mancarea, si nu vreau sa tai dulciurile din meniul meu pt ca stiu ca ma voi reapuca de ele dupa ce voi slabi si asta inseamna ca ma voi ingrasa iar cand coprul va simti acel 'nou' aliment...

sport cum ai facut? ce ai facut? cat timp? de cate ori pe sapt? (multe intrebari )
Mda... ciudat ce ti se intamplaProbabil oi fi intrat in perioada de stagnare urcare sau ceva de genul Numai manca si tu ciocolata asa des, eu si in ziua de azi o mananc cam rar.
Sport am fost o luna la sala , dar nu s-au vazut mari diferente, iar in rest faceam acasa dupa youtube.
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]