View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 08 feb 2010, 18:54:37
miha1983's Avatar
miha1983 miha1983 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

aida m-a impresionat povestea ta si vad ca ne asemanam din foarte multe puncte de vedere. si eu am un baietel care pe 13 face 10 luni. putin mai mare ca a tau. eu de exemplu fac sport pe bicicleta dimineata dupa ce ii dau sa mance il las in camera pe jos inconjurat de jucarii si el se joaca si eu pedalez. consum calorii si il pot si supraveghea. eu zic ca merge super bine. asta o sa poti face dupa ce sta singur in fund si daca ai cezariana dupa 6-7 luni. eu deabia dupa 8 luni am putut face sport ca am incercat dupa 6 dar ma durea operatia.
pana si greutatea de la inceput de sarcina a fost la fel numa ca eu nu am mai slabit de la 120 kg. in sarcina m-am ingrasat pana la 135 kg. oricum si la 100 kg inainte de sarcina am ajuns deoarece luam vitamine ca nu puteam ramane gravida si asa in juma de an am ajuns de pe la 80 de kg la 100kg si apoi cu sarcina s-au adunat. si eu la vara as mai face un bebe dar numai daca slabesc destul ca nu ma incumet acuma iar sa pun multe kg pe mine. nu as mai rezista. ok ma opresc aici ca sa nu plictisesc.
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]