View Single Post
  #2401 (permalink)  
Vechi 09 apr 2012, 10:02:00
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor, sa aveti spor in toate!
Alinuta vad ca ai profitat de weekend, si eu la fel asa ca nu esti singura, s-a mai alaturat de noi si Vidia
Vidia draga mea sa ai grija de sanatate ca si eu am patit cam tot ca tine-anemie severa de fier iar de atunci nu am mai tinut dieta k alta data, doar acum o luna am revenit la ea si nu drastic, in weekend " sarbatoream", asa ca Alinuta.Trebuie sa avem grija de sanatate sa nu cadem in extrema cealalta.Si eu am avut o perioada in care am renuntat la cafea dar de vreo 2 saptamani am revenit-prost obicei, ideal ar fi sa renunt detot la ea...nu te teme ca nu ai cum sa pui atatea kile intr-o saptamana, sigur este de la inbalonare si ai credinta ca intr-o zi sigur ai sa gasesti de munca!
Angi sa ai spor la treburi!
Eu am zis sa tin post saptamana asta, sa vad daca pot, de dimi am macat kiwi, la pranz cioarbita de fasole uscata cu salata iar pe seara nu stiu, mai vedem
Myha multumesc mult pentru reteta .Eu de dimi am spalat 2 masini ,perdelele draperiile si sunt la uscat ,dat mancare la copii si acum merg sa sortez hainele,mai tarziu poate fac si nitel sportsa nu ma certati dar nu pot fara Billy
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]