View Single Post
  #2406 (permalink)  
Vechi 09 apr 2012, 16:08:10
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Miha draga sa ai si tu spor in tot ce faci...vezi din cauza asta nu ma avant sa tin o dieta drastica,ma tem sa nu patesc si eu ca tine si Vidia,mai ales ca eu am tetanie(o lipsa acuta de calciu si mag.in corp,pur si simplu corpul meu nu vrea sa le asimileze si sunt nevoita sa iau tot timpul calciu si mag.,la ciclu iau de 3 ori pe zi in rest cate o pastila)...

Fetele ce gatiti pt.Paste?....eu am scris cu ceva timp in urma ce gatesc ...la toate acestea adaug pe lista o rulada..parca am mai scris eu despre ea(inbatranesc,ma lasa memoria)...se pun intr-o cratita 5 linguri ulei ,5 linguri faina se sting cu 250ml.lapte ,se amesteca bine,dupa ce au dat un clocot se iau de pe foc si se adauga pe rand 5 oua ,se amesteca bine ,bine...se intinde in tava hartie de copt,torni compozitia si dai la foc ,cuptorul trebuie sa fie incins...eu fac din 5 oua pt.ca tava mea e mare...dupa ce e coapta se rastoarna pe un prosop putin umezit,se scoate hartia de pe blat si se ruleaza...se umple cu pate frecat cu margarina si pus ardei murat...o sa fac una si cu crema de branza...
stiu sigur ca voi face friptura de miel la cuptor ,ciorba nu lipseste ca dau copiilor,sarmale cu carne de pui (comanda de la sot)aperitiv traditional de Paste,cozonac ,oua,voi face si rafaelo cum am mai facut si atat ,nici prea multa mancare ca se strica.Trebuia sa plecam ,dar nu vreau ,nu ma simt in stare psihic ,ma intelegeti voi
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]