View Single Post
  #2444 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 16:05:34
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul

acum vad ca tu esti in Austria Pai nu stiu, incearca mai multe feluri de branzeturi pana sa ajungi la ceva ce sa-ti placa (si sa fie cat de cat dietetic) Eu ador cascavalul gruyere dar nu e dietetic deloc
Si mie imi place cascavalul,dar e cam gras. Asa imi plac toate,doar daca le combin cu iaurt sa fie ca o pasta.
Citat:
Anterior postat de supermire83 Vezi mesajul
Vinete umplute

Ingrediente:
6 vinete
3 rosii
3-4 ardei
1piept de pui
sare,piper



Pasi pentru executare:
Se spala vinetele se sterg,se inlatura codita si te taie pe lungime,dupa care se cresteaza pulpa vinetei se pun in tava si se coace pana se inmoaie.Cat sunt vinetele in cuptor se spala rosiile,ardeiul si carnea de pui.Se toaca cat mai mic rosiile si ardeiul,pieptul de pui taiat cubulete si se calesc . cand s-au imuit vinetele se scot si cu ajutorul unei linguri se scobesc de miez.Acesta se toaca si se adauga peste compozitia facuta.Din acest amestec se umple "carcasa'' vinetei si se mai da la cuptor aproximativ 10 minute.
Eu le-am lasat putin mai mult ca am pus si niste mozzarela deasupra si vroiam sa fie mai aurie putin


Pofta buna!


Multumim ptr reteta.
Suna bine, o sa incerc si eu intr-o zi.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]