Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #2468 (permalink)  
Vechi 08 feb 2015, 10:09:00
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina



N-aveam de gand sa intru azi dar...
Desi ninge la noi eu va doresc o duminica cu soare in suflet.
Ieri am fost la salina ( din nou) si am inotat 3*30 min in apa sarata. Am facut jacuzzi si sauna ( 2*10 min).
Meniu
MD - 2 oua omleta fara ulei, 30 g branza de vaci, 50 g cas,3 felii de paine - una unsa cu salata de avocado, alta goala si una cu unt si putin gem de topoloveni si o salata verde cu rosii, ardei si castraveti fara ulei.
Stiti cate calorii are meniul de mai sus?? 600 cal - mi-a picat fata cand am calculat.

Asa ca la pranz (luat mai pe seara) - gulas ( facut de mine la oala minune fara adaos de ulei din carne degresata si cu adaos de ciuperci, ceapa, ardei capia si sos de rosii) si 100 g mamaliga.
500 cal

Cina - doua mere

NU mai aveam energie sa alerg dar tot am iesit la o plimbare scurta de 2 km in pas rapid sa iau o paine pentru dimineata.
Si am facut 20 min de abdomene.

Acum vreti sa stiti si rezultatl? Azi aveam 1 kg in plus. Nu pricep de ce

PS - m-am culcat la ora 11 si m-am trezit la 9 ( deci am si dormit suficient)
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
Alynuta (09 feb 2015), corinnef (10 feb 2015)