View Single Post
  #2472 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 22:30:27
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Pai da si mi se pare ca procentul a crescut recent la spre 68 %. Chestia e ca mancarea procesata din magazin si de genul fast-food este extraordinar de ieftina. Adica mananci orori si dai cativa dolari pe ele. Un fel de aport nutritiv zero barat. Nu mai stau multi sa faca salate, sa taie legumele, sa-si curete fructele. In general cu cat castigul lunar e mai mic pe familie cu atat obezitatea e mai mare. Deh.

Am mancat si eu niste prostii azi, inca nu am inceput pe bune cu mancare procesata cat mai putina. Mai am cartofi din aia de ieri, tre' haliti. Acum am ras o supa cu niste pu iprin ea, da' era de la plic deci iti dai seama...numai E-uri prin ea. Nemteasca, buna...dar mi-a fost lene sa-mi fac o salata si am trantit plicul in ibricul cu apa clocotita. Am facut insa sport, de 3 zile o tin in mersuri intense pe afara, si azi ma duc, in doi. De tras de fiare inca nu m-am reapucat, inca ma mai doare plamanul dretp si nu-mi vine sa cred cum e posibil dupa aproape 3 luni de la pelurezie sa mai am inca urme. Hm.

Tu lasa prostiile si pune mana si mananca ce trebuie, si eu si eu! La treaba cu noi. Macar am slabit juma' de Kil da' nu-mi dau seama cum am resit. O fi defect cantarul.

Weekend placut!
tu saracuta de tine... stiu ce sunt durerile de pleura!! stiuuu, crede-ma. de la embolia aia pulmonara am facut infarct pulmonar complicat cu pleurezie si pneumotorax... stiu, vorbesc limbi straine, da is chestii nasoale! eu am trecut peste ele numai cu opiate! am luat tramal (are risc mic de dependenta), face minuni... novalgin si ibu cred ca mai luam, dar e vax albina. zii medicului de familie sa-ti dea un opiat usor, altfel te chinui. durerile de pleurezie persista cam 6 saptamani! daca ai noroc, mai putin!

bravo pentru sport! baga, zilnic daca reusesti.. daca nu, mai iei o pauza din cand in cand.. iti face bine miscarea!

weeeeekend placut si tieee!!!

bravo pentru sport
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].