Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #2478 (permalink)  
Vechi 25 mai 2011, 10:58:00
CrissaR's Avatar
CrissaR CrissaR este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 218
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de julymic Vezi mesajul
cred ca trebuie sa scot cafeaua din dieta de tot. ori sa beau decofeinizata. pe langa salata verde, castraveti, telina, am mai scapat cate o rosie maxim pe zi...simt nevoia acuta de dulce si se pare ca daca elimin cofeina, nevoia de dulce se va diminua.
ca meniu, iau ziua de ieri:
mic-dejun: 2 oua fierte + salata verde cu castravete proaspat si telina
pranz: ceafa de porc la gratar
gustare: masline negre dietetice
seara: ceafa de porc la gratar.

Nu stiu cata carne am mancat, dar sigur mai mult de 300 de grame. Eu nu mananc deloc lactate ca nu stiu ce sa evit si ce pot. Nu inteleg ce inseamna branza uscata. Cascavalul e hipercaloric deci nu cred ca trebuie consumat in perioada de inductie. Am citit ca e buna branza de bruduf da ce cantitate zilnic?

Multumesc.
Dat fiind ca am eliminat fainoasele si dulcele din alimentatie si nu sufar, voi incerca sa o tin cat mai mult timp posibil. Exista vreo carte in Romania despre dieta Atkins pe care s-o pot cumpara?

Pup!
PS: nu sunt in acea perioada a lunii.
mananci ok dupa meniu....nu stiu dc nu da roade asa cum ar trebui...cat despre branza nu stiu sa iti raspund pt ca eu nu mananc de nici un fel dar stiu ca nu multa pe zi ci foarte putina branzica e voie.
mie cand imi e pofta de dulce mananc frisca fara zahar..si e super buna si o poti folosi si la cafea dk vrei.
cat despre carte ..eu o am dar in limba engleza ...si ti-as trimite-o dar nu stiu daca am voie aici si nici nu stiu cum sa o pun aici
Răspuns cu citat