View Single Post
  #2490 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 17:53:31
mariy67's Avatar
mariy67 mariy67 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de bursucica Vezi mesajul
Buna dimineata, dragelor; va doresc o saptamana usoara, plina de rezultate frumoase!

Iata meniul meu de azi de 22 puncte:

MD: 3 felii graham ( 4,5 pct ); 20 gr icre ( 2 pct ); 30 gr telemea light ( 1,5 pct ); 200 ml lapte 0,1% ( 1,5 pct ); 2 lingurite zahar ( 2 pct ) - trebuie neaparat sa renunt la zahar!; macar o lingurita
P: 300 gr ciorba de pui cu bors ( 6 pct )
C: 60 gr orez fiert la aburi ( 1,5 pct ); 100 g ciocanele la cuptor ( 2,5 pct ); 100 gr gogonele ( 0,5 pct )
Gustari: mere ( 0 pct ); Total 1114 calorii

De azi am sa incep sa beau cate 2-3 cani de ceai verde/zi, stiu ca are un efect destul de bun in timpul curei si nu numai; oricum, e cam...scarbos (
cu unele modificari,e foarte corect meniul tau.
1.nu mai manca icre-mezeluri,iaurturi grase...etc.
2.in loc de orez mai bine mancai o mancarica de legume-nu cartofi,nu orez,nu paste....
si mergea si 10 gr.de paine.
nu te supara,dar asa cred ca iti vei da seama de modificarile pe care le-am facut eu in dieta mea.si poate ajuta.te imbratisez.
__________________
Sa slabesti nu e greu.Greu e sa te mentii.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat