Subiect: Jurnal madylyx
View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 10:45:48
madylyx's Avatar
madylyx madylyx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 49kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal madylyx

Citat:
Anterior postat de oanna14 Vezi mesajul
Hey!Felicitari pt kg slabite!
Sunt sigura ca ai sa ajungi acolo unde ti-ai propus
Si eu vreau sa dua le medicina(sunt clasa a 10-a-profil stiinte sociale-idem).
Eu sunt bata la chimie/fizica dar imi doresc enorm sa fac aceasta facultate
Parintii mei nu sunt de acord..sustin ca nu o sa ajung nicaieri cu asta
Tu ce ai de gand?
Hey Oana, eu inca imi doresc sa merg la medicina , acu mie imi este greu pt ca iau de la 0 chimia si biologia, dar ideea este ca tu ai destul timp. Spunele parintiilor tai ca in viata daca nu faci ce doresti...atunci nu ai viitorul sigur. Adevarul este k medicina intotdeauna va fii de viitor si daca nu la noi in tara cu sigurantza in alta tara care iti ofera toate condiitiile. Pe mine parintii mei m-au convins sa dau la medicina, era indecisa cu viitorul meu ....acum realizez k este ce mi-ar placea sa fac. Trebuie sa iei o decizie pana in clasa XI ca sa ai timp sa te pregatesti bine, sa nu stai dupa in ultimele clipe ca mine. Daca parintii tai nu te vor sustine din punct de vedere financiar eu te pot ajuta....dar de la anu, cu lectii si cu explicatii asta in caz daca intru la medicina. Pwp:*:*
madylyx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1143 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat