Subiect: Tina's diary
View Single Post
  #250 (permalink)  
Vechi 20 sep 2010, 22:55:08
lovemyself's Avatar
lovemyself lovemyself este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Multumesc mult pt incurajari, sunt de folos, cel putin pt mine, ma motiveaza mai mult decat sfaturile nutritionale.
Am vazut ca si tu avea probleme cu mancatul noaptea, si asta e tot o forma de mancat emotional... eu cred ca sigur o sa scapam de asta, daca ne distragem atentia.
Eu fac yoga, am fost la psiholog pt asta, acum cred ca am si ceva emotii cu privire la faptul ca incep facultatea.
Da am avut mari probleme cu mancatul noaptea si nu numai..inca mai am reminiscente in ceea ce priveste mancatul emotional(din fericire am scapat de night eating,mare lucru pt mine)..si da..putem sa scapam din asta..pentru ca reusim de foarte multe ori sa ne concentram si sa ne educma in acelasi timp..tocmai daca reusim intr-un anumit moment inseamna ca se poate..si de ce oare am reusit atunci,pentru ca ne-am dorit cu toata fiinta,prin urmare am si luptat in consecinta.
De asta zic ca nu trebuie sa lasam garda jos mai deloc..sa profitam de fiecare moment si sa ne ascultam cu adevarta pe noi..sa nu dam curs impulsurilor de moment..sau intamplarii.

Esti o fata puternica ,suntem puternice si vom reusi pana la urma
DE CE?
Pentru ca asta iti/imi doresc cu toata inima

Cu facultatea e norma sa ai emotii..dar foloseste-le intr-un mod constructiv..aduna-te si concentreaza-te pe cee ace vrei cu adevarat..pe ceea ce te face fericita..
Nu laa sa treaca timpul...hai sa luptam pentru ca avem potential si e pacat sa il irosim asa in zadar

Somn linistit Tina
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]