View Single Post
  #2573 (permalink)  
Vechi 10 oct 2010, 18:04:27
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

hello, acuma am intrat si eu pe site
daca ai observat ca nu ai nimic in plus fata de cum iti place tie si daca ai forma corpului pe placul tau, eu cred ca ai fi de acord cu mine ca nu trebuie sa mai acorzi atentie si kg-elor poate ai retentie de apa, poate urmeaza sa ai "musafirii" lunari, poate te-ai cantarit cu niste haine pe tine mai grele ideea e ca nu umbli cu acea cifra scrisa in frunte, iar daca tu esti multumita de tine, asta e tot ce conteaza.... si nu mai baga in seama ce spun cei care iti fac observatie de multe ori o fac doar ca sa-si distraga atentia de la ei/ele, ca si o scuza pt forma in care sunt

Abdomen frumos pe prima pagina a subiectului astuia gasesti niste exercitii pe care le-ai putea face daca vrei o tonifiere mai buna a zonei colaceilor, in special cele pt spate si talie

eu nu pot spune ca sunt XXL daca vrei, poti sa te uiti si la poza mea postata pe profil, cu cat am slabit din iunie pana acum atata doar ca as dori sa nu mai am colacei care sa se scuture pe mine, si sa scap de celulita, si apoi o sa fiu ft multumita deja mi se spune ca arat de mai putine kg, motivul ma gandesc, sunt oasele mai grele si faptul ca am o constitutie mai robusta/atletica, adica mai multi muschi si vreau sa devin mai fit si sa pastrez acea forma

nu trebuie sa te descurajezi cand iti spunem ca nu poti sa trisezi daca vrei sa slabesti frumos, doar ca alaturi de o dieta echilibrata si un minimum minimorum de sport, reusesti sa iti atingi telul

si nu in ultimul rand, gandeste-te la sanatatea ta si incearca sa mananci cat mai natural posibil (aici ma refer si la medicamente ) si incearca sa adormi singura e ft bine ca ai reusit aseara doar cu un pahar de lapte, incearca-l in continuare, poate nu iti vor mai trebui pastilele

astept vesti de la tine, cu ce a spus medicul daca iti poate recomanda ceva mai usor, si cum te simti in continuare
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andra_aly; 10 oct 2010 at 18:08:30.