View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 11 aug 2012, 11:02:48
catubrrr's Avatar
catubrrr catubrrr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 168cm, 59kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: My Journey - Diamonddy

Neata dragelor!

Scuze n-am reusit sa intru pe net, abia m-am trezit ca am fost aseara in club si sunt asa mandra de mine ca am reusit sa beau toata seara sa beau numai cola light...yuhoo...pentru mine e asa de greu sa stau departe de alcool cand sunt in club, vaaaaaaaaaaai.h
Oricum e cam tot aia daca avem numerele noastre de telefon, eu sunt plecata din tara pana lunile urmatoare, deci mare diferenta nu e.

Madalina, hai sa incepem, eu deja am inceput de miercuri si deja in 3 zile daca iti vine sa crezi am dat 2 kg. E cam mult si e probabil numai apa, dar am reusit. Cum voi proceda eu: pana pe 15 daca tot e post am zis ca vreau sa tin numai frcute si legume ca sa detoxific organismul pentru ca vin dupa o perioada in care am facut multe excese si as vrea sa imi ajut un pic colonul. Deci mai am 5 zile de ''suferinta'', desi incerc sa imi induc ca e super smecher ce fac pentru ca imi plac fructele si legumele si e bun pentru sanatate din cand in cand sa faci cate o cura de detoxifiere din asta bla bla. Apoi de miercuri vreu sa introduc in alimentatie lactate intai si apoi si carne si sa am un regim de viata hipocaloric o perioada, in acelasi timp respectand principiile Montigniac pentru ca am tinut la un momentdat dieta asta si a dat rezultate foarte bune. Iti pot trimite cartea daca vrei, daca nu putem gasi pe net diferite articole care explica despre ce e vorba daca esti interesata.

Am fost saptamana asta si la un nutritionist si mi-a dat si el un plan de bataie(bine mai mult o orientare), iti mai scriu un mesaj mai jos sa vezi despre ce e vorba si putem sa ne facem creem meniuri de acolo.

Nu uita, cantareste-te azi si incepem. De asemena facem zi de cantar lunea (eu as propune si vinerea pentru inceput).

Ce am papat ieri:
Mic dejun: 1 mar, cafea
Pranz: 400 g salata de fructe cu de toate
Cina: 150 g mure, 3 nectarine, 2 banane (mi-am calculat undeva la 900 de calorii).

Ce voi manca azi:
Mi-am luat un pepene de vreo 6kg si am de gand sa il mananc toata ziua (nu stiu cam care e gramajul total la chestia asta), deci azi e un pic cam drastica treaba, dar e sambata, zic ca merge...sper.



Nu uita sa imi scrii ce mananci.
__________________
Jurnal