View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 07:49:19
maria2480's Avatar
maria2480 maria2480 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 172cm, 85.9kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480

Buna dimineata,

Incepem ziua cu forte noi chiar daca cantarul ne-a dezamagit adaugand 500 g la cele 108 kg. E drept bausem apa inainte dar mi-era foarte sete cand m-am trezit!

Fortele proaspete sunt date si de faptul ca suparata pe ce mi-a zis cantarul am hotarat brusc sa parcurg 4 statii de tramvai pe jos ( apropo stie cineva care este distanta Lizeanu -Obor - Doamna Ghica in km?). Ma simt excelent si simt ca mi-a facut bine la digestia micului dejun.

Asa...

Aseara, de ciuda ca am mancat mult la pranz, am sarit peste gustarea de la ora 4, mi-am cautat pentru cina un iaurt de 375g cu mai putine calorii decat cel dinainte ( si am gasit unul cu 30/100g si am facut si plimbarea de pe jos, cca 20 de minute in mers lejer. Ajunsa acasa am mai facut ceva activitati casnice usoare si am adormit devreme. Asta ca sa ma trezesc astazi la 5.27!!! ( fara intentie, evident)

Revenim cu meniul de astazi.
MD:
  • Musli - 100g - 335 calorii ( Imi iubesc cantarul de bucatarie nou achizitionat!)
  • Lapte 1,5% - 200ml - 89 calorii
La ora 11.00 mi-am planificat o gustare Baton fitness - 23,5 g - 90 de calorii.

Intre timp - apa multa, ceai verde si ceai de soc.

Am cautat ieri batoane cu mai putine calorii si n-am gasit. Chiar si cele pentru diabetici aveau mai multe ()