View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 23:30:12
cristine017's Avatar
cristine017 cristine017 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 30
Dieta: South Beach Faza I
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 264
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Estella: fotomodelele din noi

Citat:
Anterior postat de Estella Vezi mesajul
biscuitii sunt ca un maro sper crm deschis...da au un gust dulce...o sa renunt la carnati...nu vroiam sa ii bag...dar m-am gandit ca sunt putine calorii..
Intradevar ..3 biscuiti au vreo ..10 grame sau putin mai mult ..asta inseamna in jur de 40 de kcal ..si micul dejun ar trebui sa fie cea mai importanta masa a zilei ..totusi tu ai observat ca sunt putine calorii si le`ai inmultit cand ai ajuns la cina ..eu zic sa mananci mai mult dimineata ..si nu ma refer la biscuiti ca nu sunt asa sanatosi ..au zahar si ingrasa (chiar daca au calorii putine) insa poti manca vreo 4 ..si o felie de paine neagra cu sunca slaba si branza ..sau biscuitii dupa ce i`ai terminat mananca o salata cu castraveti rosii sunca ardei telemea ..intelegi ?trebuie sa pui accent pe micul dejun pentru ca daca mananci putin dimineata spre seara risti sa renunti la dieta din cauza faptului ca simti un gol maaare in stomac .
sper ca te ajuta sfaturile mele daca mai ai intrebari eu iti voi raspunde
cristine017, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2269 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de cristine017; 30 aug 2010 at 23:33:57.