View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 28 mai 2009, 21:12:09
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca

Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Am revenit...

Azi am fost si mi-am luat rezultatele analizelor si numai bine nu sunt...
Se pare ca la mine problema principala e Hipofiza... care mi-a dat peste cap totul... inclusiv perioada "minunata" ce ar trebui sa vina odata pe luna... eh la mine vine de 3-4 ori pe an... Si e si normal pentru ca conform analizelor nu prea are cu ce sa se formeze... E complicat dar m-a pus la tratament pentru asta momentan... Urmand sa incep apoi pentru tiroida si restu.

Legat de alimentatie, am intreba si mi-a zis ca ce mananc acum este bine... Fara grasimi, fara zahar, fara paine si asa mai departe, deci nimic nou sub soare...

Anyway peste 10 zile de tratament o sa ma duc iar la doc sa vedem cum facem mai departe... Iar prin luna Iulie sau chiar Iunie este foarte posibil sa ma internet cam 1 saptamana la Parhon, pentru investigatii mai detaliate...

Data trecuta cand am fost internata s-a descoperit undeva langa hipofiza un microadenom hipofizal care era inactiv... Dar despre care momentan nu mai stim nimic, asa ca o noua verificare este obligatorie...

Doamne, nici nu-mi vine sa cred cat de rau mi-am batut joc de mine in ultimii ani... Nu am avut deloc grija de mine, si imi este si frica sa nu ma fi dereglat si mai rau hipofiza.
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]