View Single Post
  #2610 (permalink)  
Vechi 23 apr 2012, 16:45:56
cris17's Avatar
cris17 cris17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Cris eu mi-am luat cateva zile liber ca sa ma ocup de gradina....ma refer cand am semanat si pus ceapa si usturoiul...daca avem liber lunea viitoare si e vremea frumoasa sa poata sa are si sa-mi pregateasca terenul o sa ma descurc lejer in cele 2 zile libere...pana atunci cum spuneam vreau sa declar razboi buruienilor ce au dat in ce am pus pana acum in gradina....ma bate gandul sa seaman dovleceii si bostanul turcesc...dar nu stiu cum o sa fie vremea...de da o bruma si sunt rasarite...adio...alti bani,alta distractie...am semanat petunii si dintr-un plic mi-au rasarit doar 4 fire...aceias poveste si cu garoafele...e mult de lucru in gradina Criss daca astepti sa culegi roade...adevarul este ca-n momentul cand intru in gradina uit de tot...sunt doar eu si ce ma inconjoara...sunt inebunita sa bibilesc toata ziua cate ceva prin gradina...de doua ori pe an platesc o femeie sa ma ajute sa facem gradina lacrima...o plivim si o sapam...asta inseamna munca de dimineata de la 8 pana spre seara...ce mai ramane fac eu a doua zi...
Criss am semanat praz si un singur fir am vazut rasarit...sper sa iasa...imi place tare mult...are un gust dulceag si-l folosesc in locul cepei...anul acesta am pus si ceapa alba(zici ca e usturoi)...am vrut sa pun anul trecut si nu mai aveam unde...anul acesta am pus...iarasi am scris...
cand am avut timp liber si se putea n-a fost vremea buna Acum deja au crescut serios buruienile si pana o sa sap eu la harlet ...(ca nu se poate intra la arat cu un cal)
Praz n-am cultivat pana acum, nu stiu daca clima e propice pe la mine, ca-i o zona mai friguroasa
__________________