View Single Post
  #2611 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 22:46:52
andrea monica's Avatar
andrea monica andrea monica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2011
Locaţie: Oradea Bihor / MADRID SPANIA, Spania
Vârsta: 46
Dieta: dieta personalizata .
Date: 155cm, 54kg
Mesaje: 702
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Asistenta81 Vezi mesajul
Iti spun eu...ca sincer.....nici eu nu ma impac cu ceaiul verde ca si gust si.......il prepar din planta uscata nu din pliculet.....il l-as la infuzie....fierb apa....trag vasul deoparte si pun planda de ceai.....mestec si pun o farfurie peste.....o l-as c-am 20 min asa la care i-au farfuria jos.......si il l-as sa se raceasca complet......cand vreau sa beau tre pt mine sa fie la temperatura camerei.....dar nu cald ca, cu cat este mai cald cu atat isi intensifica gustul amar......si l-as acolo restul plantelor ca in timp isi mai trage tarie din ele.....deci strecor doar cat sa beau...o cana de cate ori vreau sa beau...deobicei fac incat sa-mi ajunga pt toata ziua...ca si daca am la indemana beau mereu,....dar sa stai de fiecare data sa prepari nu-ti mai arde sa faci....si mai mult sa fie si racit.....eu mai pun de exemplu la o oala de 3 litri de ceai.....2 lamai stoarse bine de tot ......si beau acea cana mai mult pe nerasuflate...ca si rece tot mai are acel gust amar nu f tare dar are......si uite asa beau eu.....poate te ajuta si pe tine...oricum lamaia e buna ca spala rinichii si vezica urinara de orice tine de infectie, nisip etc...asa ca e buna.....tu pt slabit bei ceaiul?....si ai slabit ceva?....
buna si merci ,da pentru slabit ,doar de 2 zile il beau asa ca astept rezultat . am citit ca e cel mai bun,si eu tot planta am ..si inca ceva eu am citit undeva ca se face exact cat bei si ca atunci are efect mai bun daca il bei cald si il sorbi . ,da eu cred ca nu are nimik daca il bem si rece ..si ala de soc e foarte bun pt slabit . la tine se vede rezultatul ce zici