View Single Post
  #2634 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 12:54:26
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fete dragi si scumpe ! Aseara a fost liniste ,nu stiu cum o sa fie diseara si maine ! Sper sa se termine tot o data ca nu ne mai tin nervii pe niciunul cu atata stres sa nu poti sa cobori la cumparaturi in singuranta....eu ies ca sunt nebuna ,dar pentru ei doi imi fac griji si imi este tare greu sa merg cu fiecare in parte mereu,ma simt obosita,dar am inceput sa mai pap ca imi dau seama ca nu am cum sa rezist in stilul asta ! De exemplu azi m-am trezit la 5 ca la 5.45 am plecat cu soacra din casa la 6.30 intra la munca ,venit acasa,mers la cumparaturi .....diseara la 10 trebuie sa o iau ,iar ma culc tarziu ,maine dimi trezit sa merg cu al meu pana la munca si uite asa ! Dar reusim noi sa-i dam de cap la situatia asta ! Cumnata este bine ,vb cu ea mereu sa o calmez ,ma bucur ca ma asculta si ramane acolo,in rest mai nimic,stres ,frica....al meu nu prea se simte bine ,nu vrea sa pape deloc,il pacalesc sa ciuguleasca cate un pic ! A mai si slabit iar .Va pup dulce fetele si va doresc o dupa amiaza placuta ! Sa stiti ca va citesc in fiecare seara tarziu ,nu ma culc pana nu vad ce ati facut toata ziua ! Imi pare rau ca nu apuc sa va raspund ,dar va aveti una pe alta si nu imi fac griji ! Va iubesc slabutele mele si va simt lipsa in fiecare zi !
Fulgutz drag, ai grija de tine si de al tau,a noi suntem fetite mari si avem grija una de alta aiciTe pup, papati bine si poate a plecat stresul ala in Italia, sa fi scapat de el, sa se intoarca cand l-oi chema eu!
Pupi, o saptamana relaxata iti doresc!



Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele am promis ca intru , si am reusit sa ma tin de cuvant!
buna seara tuturor slabutelor
DANA, FELI, KIKA, ROXY, ANES, EMY, VA MULTUMESC fetelor, e foarte greu cu trei copii , dar nu am ce face
am terminat si cu gradina, am pus si varza, am avut si musafiri doar ce au plecat.
mai am si sapt asta de plecat in LIMASSOL sa termin de invatat programul pe care o sa lucrez si de pe 6 -12-2010 incep in orasul meu LARNAKA.
SI O SA STAU SI PE NET de la servici ca banui ca o sa am timp
Imi pare asa rau a strigai dupa noi si noi nu am fost..Moama, e de treaba ai..si cu gradina, si copiii, si scoala si drumul..Dar lasa ca e bineApropo, ce servici e asta de l-ai gasit?
Te pup, vad ca tu esti pasarica de noapteNumai cu Fulga te mai gasesti la ora aia
O saptamana frumoasa, scumpo!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor,buna dimineata. Azi si maine merg la inventar.Acum merg sa recuperez cu cititul cat reusesc.
In weekend am fost cuminte mi-am gatit separat. A venit si mama cu chec,dar am rezistat. Am noroc cu merele coapte,cand am pofta de dulce imi bag mere la cuptor.
Emy ,mi-am facut ciorba de legume (cu varza ,conopida ,fasolica) si piept de pui cu garnitura tot de conopida. Am bagat la conopida in mine. Azi dimineata cantarul afisa 54.8,deci aproape de rezultatul afisat.Sport mai putin.
Va pup si o saptamana frumoasa si usoara.
Super!!Sunt asa mandra de tineSa stii a dupa pocinogul cu tortul de sambata am mancat f bine si conform, ieri m-am urcat pe cantar, esi sunt cu rusii..si ma asteptam zau la vreo 65 de kile, nu stiu de ce, ma simt umflata..cand colo imi arata 63Astept sa treaca rusii astia sa ma cantaresc cum se cuvineDar mi-a mai venit inima la loc
Si azi fac si eu ciorba de broccoli, mie nu-mi prea place conopida, varza, broccoli...dar incerc sa le gatesc macar de 2 ori pe sapt ca sunt f bune pt sanatateTe pup, o sapatamana frumoasa si la cat mai multe rezultate bune!


Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor
Sunt in bucatarie de la 6. M-am apucat de crema tortului. Inca e pe foc ... Nu e o chestie simpla tortul asta.
Azi trebuie sa mai fac niste cumparaturi, ca maine-i are primii musafiri. Of, of! Mare chestie e sa implinesti 11 ani!
Ieri iar am avut spectacol, fiimea a dansat, fiimiu a cantat. Atata-s de mandra de ei de pocnesc ...

Vreauuuuuuuuu si eu in Cipruuuuuuu!!!!


Acum ai 28-30 de grade?! Ma primesti la tine?! Acu vin!
Ia mai stai mataluta si pe acasa, ai fost anu asta in Grecia, acu vrei si in Cypru,..nesatulo!
Ce frumos, fetita ta e nascuta chiar de 1 DecSa ne faci poze cu tortul ala , ca la cat te-ai chinuit la el merita sa vedem si noi cum a iesit
Felicitari pt kinderei, cred si eu ca esti mandraSa-ti traiasca si tu pe langa ei


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

o sa iau vacanta pe 22 dec.
am inceput de sambata cu curatenia, am facut niste modificari in sufragerie, am sters geamurile de la dormitor. putin cate putin o sa reusesc .

Sa ai spor!Mie mi-au mai ramas retusuri mici si bineinteles de mentinut, ca aia e mai greuParca am o ciurda de copii, da nu stiu cum de se face la loc imediat
O saptamana frumoasa!



Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Anes, sunt ok. nu am mai avut probleme cu colecistul, beau tinctura de rostopasca. e minunata(cel putin pt mine).
maine am o lucrare finala. azi o sa mai invat.
deja am mancarea pe foc . treburi pe langa casa
NU stiam ca se poate bea rostopasca..Noi aveam in curte, puneam suc deala galbenu daca ma frigeam, sau pe vreun neg..dispareau imediat!Iti tin pumnii pt lucrare!Si spor la treaba!


Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Feteleeeeeeeeeeeee!!!! M-mam cantarit!!!! Mai mut tickerul cu 100 de gr in jos ...
Si vestea buna e ca inca sunt si pe cicluuuu
cantarului meu!


Acum dupa ce cantarul mi-a facut asa o bucurie mare ... o sa rezist mai bine!


Da mai, pe 01.12 ... a zis ca datorita ei e liber de la lucru si de la scoli ... (stie insemnatatea zilei de 01.12)

Cate-un pic, pic, pic, cate-un pic, pic, pic, panaaa n-o mai ra-ma-nea nimiic!(de scazut)




Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele...azi se poate sa ne ia curentul pana pe la 15..va doresc o sapt.linistita....
Pupici, draga Angela, cum a fost weekendul tau?O saptamana frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]