Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2631 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 12:35:50
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna dimineata
La mine e dimineata,ca acum m-am trezit
Stati sa va pupicesc,a mi-a fost dor de voi, in weekendul asta am fost am absenta, dar asta e, intre musafiri poftiti si nepoftitideabia am avut timp sa rasuflu

Ce faceti, fetele mele iubite?ceva noutati?Iar nu am timp sa citesc din urma, ca e tarziu si tre sa fac ceva de papaAzi vreau sa fac ciorba de broccoli verde cu inimi si ficat de pui..cine stie ce-o iesi, da asta am prin frigider
Acum mananc cu voi aicea pe fuga 4 mandarine proaspat culese(am deschis geamul si le-am apucat) si un cotor de broccoli verde
Va pe toate, fete vechi si noi, si va urez o saptamana faaaantaastica!!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2632 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 12:46:11
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata
La mine e dimineata,ca acum m-am trezit
Stati sa va pupicesc,a mi-a fost dor de voi, in weekendul asta am fost am absenta, dar asta e, intre musafiri poftiti si nepoftitideabia am avut timp sa rasuflu

Ce faceti, fetele mele iubite?ceva noutati?Iar nu am timp sa citesc din urma, ca e tarziu si tre sa fac ceva de papaAzi vreau sa fac ciorba de broccoli verde cu inimi si ficat de pui..cine stie ce-o iesi, da asta am prin frigider
Acum mananc cu voi aicea pe fuga 4 mandarine proaspat culese(am deschis geamul si le-am apucat) si un cotor de broccoli verde
Va pe toate, fete vechi si noi, si va urez o saptamana faaaantaastica!!
Buma Emy ,arunca si mie 2 mandarine ca tare i-mi plac!!!!!Ma bucur ca te simti bine !O zi buna si tie
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2633 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 12:50:04
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata
La mine e dimineata,ca acum m-am trezit
Stati sa va pupicesc,a mi-a fost dor de voi, in weekendul asta am fost am absenta, dar asta e, intre musafiri poftiti si nepoftitideabia am avut timp sa rasuflu

Ce faceti, fetele mele iubite?ceva noutati?Iar nu am timp sa citesc din urma, ca e tarziu si tre sa fac ceva de papaAzi vreau sa fac ciorba de broccoli verde cu inimi si ficat de pui..cine stie ce-o iesi, da asta am prin frigider
Acum mananc cu voi aicea pe fuga 4 mandarine proaspat culese(am deschis geamul si le-am apucat) si un cotor de broccoli verde
Va pe toate, fete vechi si noi, si va urez o saptamana faaaantaastica!!
Buna dimineata Emy la amiaz,stiu ca esti cu o ora in urma dar tot de pranz ne apropiem...pofta buna..spor la treaba...
  #2634 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 12:54:26
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fete dragi si scumpe ! Aseara a fost liniste ,nu stiu cum o sa fie diseara si maine ! Sper sa se termine tot o data ca nu ne mai tin nervii pe niciunul cu atata stres sa nu poti sa cobori la cumparaturi in singuranta....eu ies ca sunt nebuna ,dar pentru ei doi imi fac griji si imi este tare greu sa merg cu fiecare in parte mereu,ma simt obosita,dar am inceput sa mai pap ca imi dau seama ca nu am cum sa rezist in stilul asta ! De exemplu azi m-am trezit la 5 ca la 5.45 am plecat cu soacra din casa la 6.30 intra la munca ,venit acasa,mers la cumparaturi .....diseara la 10 trebuie sa o iau ,iar ma culc tarziu ,maine dimi trezit sa merg cu al meu pana la munca si uite asa ! Dar reusim noi sa-i dam de cap la situatia asta ! Cumnata este bine ,vb cu ea mereu sa o calmez ,ma bucur ca ma asculta si ramane acolo,in rest mai nimic,stres ,frica....al meu nu prea se simte bine ,nu vrea sa pape deloc,il pacalesc sa ciuguleasca cate un pic ! A mai si slabit iar .Va pup dulce fetele si va doresc o dupa amiaza placuta ! Sa stiti ca va citesc in fiecare seara tarziu ,nu ma culc pana nu vad ce ati facut toata ziua ! Imi pare rau ca nu apuc sa va raspund ,dar va aveti una pe alta si nu imi fac griji ! Va iubesc slabutele mele si va simt lipsa in fiecare zi !
Fulgutz drag, ai grija de tine si de al tau,a noi suntem fetite mari si avem grija una de alta aiciTe pup, papati bine si poate a plecat stresul ala in Italia, sa fi scapat de el, sa se intoarca cand l-oi chema eu!
Pupi, o saptamana relaxata iti doresc!



Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele am promis ca intru , si am reusit sa ma tin de cuvant!
buna seara tuturor slabutelor
DANA, FELI, KIKA, ROXY, ANES, EMY, VA MULTUMESC fetelor, e foarte greu cu trei copii , dar nu am ce face
am terminat si cu gradina, am pus si varza, am avut si musafiri doar ce au plecat.
mai am si sapt asta de plecat in LIMASSOL sa termin de invatat programul pe care o sa lucrez si de pe 6 -12-2010 incep in orasul meu LARNAKA.
SI O SA STAU SI PE NET de la servici ca banui ca o sa am timp
Imi pare asa rau a strigai dupa noi si noi nu am fost..Moama, e de treaba ai..si cu gradina, si copiii, si scoala si drumul..Dar lasa ca e bineApropo, ce servici e asta de l-ai gasit?
Te pup, vad ca tu esti pasarica de noapteNumai cu Fulga te mai gasesti la ora aia
O saptamana frumoasa, scumpo!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor,buna dimineata. Azi si maine merg la inventar.Acum merg sa recuperez cu cititul cat reusesc.
In weekend am fost cuminte mi-am gatit separat. A venit si mama cu chec,dar am rezistat. Am noroc cu merele coapte,cand am pofta de dulce imi bag mere la cuptor.
Emy ,mi-am facut ciorba de legume (cu varza ,conopida ,fasolica) si piept de pui cu garnitura tot de conopida. Am bagat la conopida in mine. Azi dimineata cantarul afisa 54.8,deci aproape de rezultatul afisat.Sport mai putin.
Va pup si o saptamana frumoasa si usoara.
Super!!Sunt asa mandra de tineSa stii a dupa pocinogul cu tortul de sambata am mancat f bine si conform, ieri m-am urcat pe cantar, esi sunt cu rusii..si ma asteptam zau la vreo 65 de kile, nu stiu de ce, ma simt umflata..cand colo imi arata 63Astept sa treaca rusii astia sa ma cantaresc cum se cuvineDar mi-a mai venit inima la loc
Si azi fac si eu ciorba de broccoli, mie nu-mi prea place conopida, varza, broccoli...dar incerc sa le gatesc macar de 2 ori pe sapt ca sunt f bune pt sanatateTe pup, o sapatamana frumoasa si la cat mai multe rezultate bune!


Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor
Sunt in bucatarie de la 6. M-am apucat de crema tortului. Inca e pe foc ... Nu e o chestie simpla tortul asta.
Azi trebuie sa mai fac niste cumparaturi, ca maine-i are primii musafiri. Of, of! Mare chestie e sa implinesti 11 ani!
Ieri iar am avut spectacol, fiimea a dansat, fiimiu a cantat. Atata-s de mandra de ei de pocnesc ...

Vreauuuuuuuuu si eu in Cipruuuuuuu!!!!


Acum ai 28-30 de grade?! Ma primesti la tine?! Acu vin!
Ia mai stai mataluta si pe acasa, ai fost anu asta in Grecia, acu vrei si in Cypru,..nesatulo!
Ce frumos, fetita ta e nascuta chiar de 1 DecSa ne faci poze cu tortul ala , ca la cat te-ai chinuit la el merita sa vedem si noi cum a iesit
Felicitari pt kinderei, cred si eu ca esti mandraSa-ti traiasca si tu pe langa ei


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

o sa iau vacanta pe 22 dec.
am inceput de sambata cu curatenia, am facut niste modificari in sufragerie, am sters geamurile de la dormitor. putin cate putin o sa reusesc .

Sa ai spor!Mie mi-au mai ramas retusuri mici si bineinteles de mentinut, ca aia e mai greuParca am o ciurda de copii, da nu stiu cum de se face la loc imediat
O saptamana frumoasa!



Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Anes, sunt ok. nu am mai avut probleme cu colecistul, beau tinctura de rostopasca. e minunata(cel putin pt mine).
maine am o lucrare finala. azi o sa mai invat.
deja am mancarea pe foc . treburi pe langa casa
NU stiam ca se poate bea rostopasca..Noi aveam in curte, puneam suc deala galbenu daca ma frigeam, sau pe vreun neg..dispareau imediat!Iti tin pumnii pt lucrare!Si spor la treaba!


Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Feteleeeeeeeeeeeee!!!! M-mam cantarit!!!! Mai mut tickerul cu 100 de gr in jos ...
Si vestea buna e ca inca sunt si pe cicluuuu
cantarului meu!


Acum dupa ce cantarul mi-a facut asa o bucurie mare ... o sa rezist mai bine!


Da mai, pe 01.12 ... a zis ca datorita ei e liber de la lucru si de la scoli ... (stie insemnatatea zilei de 01.12)

Cate-un pic, pic, pic, cate-un pic, pic, pic, panaaa n-o mai ra-ma-nea nimiic!(de scazut)




Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele...azi se poate sa ne ia curentul pana pe la 15..va doresc o sapt.linistita....
Pupici, draga Angela, cum a fost weekendul tau?O saptamana frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2635 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:13:56
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele la mine dupa o ploaie torentiala cu vant de vroia sa ne mute,acum a iesit soarele....e asa fain ...pe cer nori mari gri, printre ei razbat razele soarelui,pomii pelegiii stau falnici ca si cum nu le pasa ca i-au parasit frunzele,pe joc covor de frunze aramiu(vantul a scuturat si ultimile frunze ratacite prin pomi)
CE frumos, Angela1Exact asa e si la mine, nori negri si soareDar stiu ca nu o sa tina mult si incepe iar ploaia

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Gata fetele am pus pozele!
ma duc si eu sa vad

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Daca-s prietenoase..
Nu prea mai sunt pasari de noapte .
Multumesc pt urari..si eu sper sa fie bine
Spor la munci si o saptamana usoara.



Bafta la inventar.Bravo pt scadere ALy.. Eu de la ovulele astea pe care le iau acum , ma trezesc umflata rau..cica au hidrocortizol.Asa ca nu stiu ce va fi la cantar joi dimi.


Neata fetele ..
Eu m-am trezit umfata azi..nu mai puteam sa dau inelele jos ..
Azi iar vine copilu aici..si ..se pare ca o sa am o zi frumoasa rau.
In rest pe acasa..nu stiu daca fac ceva azi..momentan n-am chef de nimic.
Sper ca voi sa fiti mai vesele ca mine si sa aveti o saptamana fumoasa si usoara si calduroasa.
Lasa-l incolo de cantar, Roxy!Fa-te intai bine si pe urma cantaru
Imi pare rau ca azi iar ai o zi deaia, aiurea..sper sa stai mai mult cu noi, si sa-ti treaca supararea
O saptamana frumoasa si tie!


Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

eu sunt racita moarta , tot weekendul am bolit si acum bolesc la job: transpir, ametesc...sunt infundata si ma doare rau gatul...off nu mai trece odata....
Imi pare rau.NU poti sa-ti iei niste medical?ca altfel e sa stai acasa sa te tratezi..Ai grija de tine, bea ceaiuri calde nu fierbinti, stai la cald si o sa treaca


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata dragele mele!Ce faceti?I-mi era dor de voi!Anes, ai o fetita de 11 ani?Sa-ti traiasca siLA MULTI ANI?Am si eu un baietel care in aprilie anul viitor va implini 11ani si il cheama Andrei asa ca maine sarbatorim si noi.
BUna, Manu dragaTi-am mai lasat un mesaj, cand ai venit, in care-ti explicam ca si eu sunt fara prieteni, tu cel putin ai copiii sa-ti tina de urat..
La multi ani baietelului, sa traiasca cu numele, sa fie fericit si sanatos!


Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna fete dragi! O zi plina de realizari, va saluta Bobo, de asemenea Lala, Lolo si cei 2 bebei ai lor, sunt cu mine in sufragerie si fac galerie!
CE galagiosi frumusei..CE faci, Danutza, si tu ca si mine, noi suntem "lenesele" casutei, ca ne trezim tarziuTu ai o scuza
Pupici, o saptamana minunata!


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Cum sa nu accept o cerere de prietenie draga Angela cand eu aveam atat de mare nevoie de prietene!Ma simt tare bine cu voi!
Si eu, si eu!iti trimit si eu


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Am si eu 2 periquitos(cred ca in tara se zice papagali,nu stiu sigur,dar exact ca a-i Danei)si 2 pestisori in acvariu.Mie i-mi plac mult cateii,acasa aveam doi pekinezi.Acum mi-as dori un yorkshire dar sunt tare scumpi si nu-mi pot permite.
Sa-ti traiasca animalutele, la anu o sa-mi iau si eu si pisica si catel..Si vreau si bebecam multe vreau..


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Gata le-am vazutO casa de vis intr-un peisaj de vis!Incredibil ce peisaje vezi tu in fiecare zi!Eu aici stau la casa,i-mi place tare mult.Sa vad ce facem cand ne vom intoarce in tara ca stau cocotata la etajul 4,cred ca-l schimb cu o casa.E super la casa!
Si eu tot la casa stau!e f frumos! si imi fac si in Ro casaNu suport blocul, simt ca ma sufoc
Dar voi nu stati definitiv in Spania?va intoarceti acasa, sau cum?

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buma Emy ,arunca si mie 2 mandarine ca tare i-mi plac!!!!!Ma bucur ca te simti bine !O zi buna si tie
iti arunc tot pomul, vreiSa stii ca s-au copt, sunt f bune, dar ploua tot timpul si deaia nu ies la cules..mi-ar mai trebui si lamaie, cand vine al meu il trimit sa culeaga o sacosa..eu cu ce acresc ciorba in farfurie daca nu?Ms!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata Emy la amiaz,stiu ca esti cu o ora in urma dar tot de pranz ne apropiem...pofta buna..spor la treaba...
Stiu..da eu nu am servici la norma, ma trezesc cand vreau, al meu e la munca..azi e dupa weekend si imi intru in ritm mai lent, asaDa ia sa vezi de maine ce intru iar in priza
Pupici, ms!DEabia astept pozele cu casa renovata
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 29 nov 2010 at 13:16:46.
  #2636 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:14:17
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Emy ce pot sa spun...mancare,curatenie,musafiri ,spalat vase ,azi le pun la locul lor....dupa ce am terminat,aseara mi-am umplut vana cu apa si am uitat de mine pt.un timp,dupa mi-am curatat pielita si mi-am facut unghile....la picioare doar le-am taiat si curatat putin ,trebuie sa revin cu retusuri,o sa le las sa mai respire fara oja pe ele...azi daca reusesc imi pun o masca....fetele asa ma bucur ca fata la cea mare a inceput sa se vindece destul de bine de acnee ,vad ca tare bine ii prieste ceaiul de radacina de brusture ca si comprese si se clateste pe fata seara si dimineata....
Pt. problemele tale (cistita)e recomandat baie cu sare de mare la picioare si ceai de cozi de cirese,matase de porumb ....coada soricelului si mai sunt cateva dar nu sunt prea cunoscute....acum cum te simti?
  #2637 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:22:04
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Spor la treaba Vidia...uneori asa imi doresc si eu sa fiu acasa mai mult timp sa-mi fac treaba asa cum trebuie...fara stres ...cand ajung acasa de cele mai multe ori nu stiu pe ce sa pun mana sa fac....uneori ma intreb si eu cum rezist....azi am haine de impachetat si haine de spalat....ceva de mancare felul 2 pt.ei....si pt.mine...ciorbitele au ramas de ieri....cred ca fac orez cu ciuperci si mazare verde ,asta merge si la mine si la ei ,iar lor sa vad ce se dezgheata mai repede (pun la microunde)cred ca sotului pulpe la punga iar la fata piept de pui la gril...vreau sa sterg din nou praful in toata casa si parchetul...sa aspir si gata ziua de azi....
Valeu, ce de treaba ai si azi..Dar deja m-am obisnuit cu tine, mi te imaginez ca pe iepurasul Duracell, ala de nu i se mai termina bateriile


Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy ce pot sa spun...mancare,curatenie,musafiri ,spalat vase ,azi le pun la locul lor....dupa ce am terminat,aseara mi-am umplut vana cu apa si am uitat de mine pt.un timp,dupa mi-am curatat pielita si mi-am facut unghile....la picioare doar le-am taiat si curatat putin ,trebuie sa revin cu retusuri,o sa le las sa mai respire fara oja pe ele...azi daca reusesc imi pun o masca....fetele asa ma bucur ca fata la cea mare a inceput sa se vindece destul de bine de acnee ,vad ca tare bine ii prieste ceaiul de radacina de brusture ca si comprese si se clateste pe fata seara si dimineata....
Pt. problemele tale (cistita)e recomandat baie cu sare de mare la picioare si ceai de cozi de cirese,matase de porumb ....coada soricelului si mai sunt cateva dar nu sunt prea cunoscute....acum cum te simti?
Si uite cum ai timp si de tineTe admir f mult, bravo!
Sa stii ca acum sunt cu rusii si nu stiu daca durerea jos e de acolo..astept sa-mi treaca sa vad cum merge..daca continua ..la doctor cu mine! ca se ingroasa treaba..Buna ideea cu sare de mare, chiar am..o sa-mi fac..cat despre plante medicinale habar nu am cum se zice in italiana..si ca sa mi le trimita din tara e bataie de cap prea mare, ca in satul meu nu ajunge atlasibu..
Ms, Angela!


Fetelor, printre scris am spalat si curatat legumele, am pus ciorba la foc..o fac din 3 cepe mici, 2 ardei grasi mici, un dovlecel, o maciulie de broccoli verde, telina tulpina si frunze(nu am voie la MOnty radacina, nici cartof, nici morcov), plus ca am pus ficatei si inimi de pui..Adaog pasta de tomate naturala, verdeata, si gata pranzul meuSper sa fie bun..sa nu fie prea amar de la ficatei..sa-mi placa cu broccoli..ca nu am mai facut combinatia asta pana acuma
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2638 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:23:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Yeee, am reusit sa va raspund la toate
Acum ma apuc de putina treaba, las deschis sa mai arunc cate un ochi
O zi frumoasa si cu mult soare!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2639 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:39:17
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Emy.pt.ca ficateii sa nu se amareasca nu se lasa decat maxim 15 minute la preparat....deci fierbe intai inimioarele sau ce ai si cand sunt pe gata pune ficatul si vezi tu unori daca e crud si 15 min sunt mult,te uiti sa fie strapuns...
Referitor la cistita cred ca sti ca este o inflamatie a vezicii urinare produsa de propagarea unei infectii....sau prin stagnarea urinii sau eliminarii prin urina a unor microbii sau substante toxice....Emy tu de unde sti ca a fost cistita?
  #2640 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 13:50:44
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

CE frumos, Angela1Exact asa e si la mine, nori negri si soareDar stiu ca nu o sa tina mult si incepe iar ploaia



ma duc si eu sa vad



Lasa-l incolo de cantar, Roxy!Fa-te intai bine si pe urma cantaru
Imi pare rau ca azi iar ai o zi deaia, aiurea..sper sa stai mai mult cu noi, si sa-ti treaca supararea
O saptamana frumoasa si tie!




Imi pare rau.NU poti sa-ti iei niste medical?ca altfel e sa stai acasa sa te tratezi..Ai grija de tine, bea ceaiuri calde nu fierbinti, stai la cald si o sa treaca




BUna, Manu dragaTi-am mai lasat un mesaj, cand ai venit, in care-ti explicam ca si eu sunt fara prieteni, tu cel putin ai copiii sa-ti tina de urat..
La multi ani baietelului, sa traiasca cu numele, sa fie fericit si sanatos!




CE galagiosi frumusei..CE faci, Danutza, si tu ca si mine, noi suntem "lenesele" casutei, ca ne trezim tarziuTu ai o scuza
Pupici, o saptamana minunata!




Si eu, si eu!iti trimit si eu




Sa-ti traiasca animalutele, la anu o sa-mi iau si eu si pisica si catel..Si vreau si bebecam multe vreau..




Si eu tot la casa stau!e f frumos! si imi fac si in Ro casaNu suport blocul, simt ca ma sufoc
Dar voi nu stati definitiv in Spania?va intoarceti acasa, sau cum?



iti arunc tot pomul, vreiSa stii ca s-au copt, sunt f bune, dar ploua tot timpul si deaia nu ies la cules..mi-ar mai trebui si lamaie, cand vine al meu il trimit sa culeaga o sacosa..eu cu ce acresc ciorba in farfurie daca nu?Ms!


Stiu..da eu nu am servici la norma, ma trezesc cand vreau, al meu e la munca..azi e dupa weekend si imi intru in ritm mai lent, asaDa ia sa vezi de maine ce intru iar in priza
Pupici, ms!DEabia astept pozele cu casa renovata
Multumesc draga Vento.Avem 5 ani decand locuim in Spania dar nu cred ca ne stabilim definitiv aici.Nu cred.Dar o sa mai stam cativa ani sa termine copilul scoala aici,acum e intr-a 5.Esti din Braila ca eu tot de acolo sunt?
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole