View Single Post
  #267 (permalink)  
Vechi 12 aug 2017, 11:58:18
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Ar fi f fain, cat stati? Vrem sa ajungem si noi la 2mai o dupaamiaza de plaja, chiar ar fi minunat sa ne intalnim!
Buna din nou! Imi cer scuze ca nu am mai scris nimic , dar efectiv nu am putut intra...Eu nu stiu ce Dumnezeu de net e mai nou in Romania ca nu am reusit deloc sa intru pe slabute... si in rest abia mergea..sau poate cum acolo la 2 mai e mai la sat ...imi pare rau!
A fost super misto pana prin ziua a 8a cand a inceput fata a mare sa tuseasca si la asta mic sa ii curga mucii... Nu mai stau 10 zile la mare la noi niciodata!

Vestea buna e ca am reusit sa fac ce mi am propus si am tinut cont de dieta cu micute exceptii si am dat cu bata in balta ieri pe drum si alaltaieri inainte de drum ptr ca efectiv nu am avut cand si unde sa imi pregatesc ce imi trebuia..
Am plecat cu 86,4 si azi dimi aveam 85,6 desi ieri si alaltaieri am mancat predominant carbohidrati...deci probabil ca era mai mult daca reuseam sa fiu cuminte si zilele astea 2. Cand am plecat mi am pregatit piept de pui, painici, briose si le am avut si la mare cateva zile, apoi am papat acolo ciorbitele de vita si de perisoare , cu sa fara leguma in functie de ziua pp sau pl si evident excluzand cartoful, care era oricum fiert in ciorba; am papat gratar de muchi de porc, pulpe dezosate de pui, pastrav(primii 3 peste din 30 de ani pe care ii am care ii mananc si fara paine...), mi am mai facut eu gratar de pui si imi incalzeam la micro cu cascaval light,sau branzica cu salata de rosii castraveti ardei etc. Mai nepermis la Dukan am papat asa: carne mai grasa gen cabanos ,ceafa ,cas cu grasime normala si am papat si cam 1 jumate de porumb fiert la zilele de pl pe principiul ca merge in locul amidonului permis (in total cred ca au fost 3 porumbi) si mai luam cate o gura din cartofi(ca deh venea garnitura gratis),sau kurtos colac, sau papanas, dar atat: o gura. Am baut apa , pepsi max, red bull light (pe drum)(si am aflat ca nu prea e permis nici asta ) si am cam depasit cantitatea de lactate cu sana,kefir,iaurt, branzica usoar etc.Am mancat si multe mezeluri...chiar nu imi mai trebuie o perioada! acum astept sa mergem la cumparaturi si vreau sa imi prepar painicile si sa fiu cat mai cuminte posibil. Ah! Mi am permis si cioco neagra ptr ca nu mai puteam de pofta(vin musafirii curand) si am zis decat sa dau mai rau in altele , am papat 2 bucatele pe zi in ultimele 4-5zile. Ce am mai rontait pe drum cand am gresit au fost :saratele, sticksuri, covrigi cu susan ,dar am avut si alimente ok gen sana, muschi file, cascaval light. M/au prins zilele de drum fix la pp....cum nu se putea mai rau! Dar a trecut! Ma bucur ca am venit cu minus totusi si nu ca acum 2 ani cu 4 kg in plus !
Ma bucur sa fiu din nou in germania mea rece, ca m am topit in tara!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
butterfly30 (12 aug 2017), nikytour (12 aug 2017), Zoe (12 aug 2017)