View Single Post
  #26745 (permalink)  
Vechi 27 feb 2014, 22:06:20
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Fie-mea radea asa ca tine,cand ma vedea pe jos! Nu se putea opri din ras!
Mi-o si inchipui pe Andreea!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Spor! Face si Maria cu tine?
Da face si Maria draga de ea si am bucur ca poate se obisnuieste asa. Acum si daca vreau eu sa stau comoda ma trage ea de maneca. Pot sa-ti spun ca dupa 32 de minute curg toate apele pe mine. Deci e de bine!

Citat:
Anterior postat de alimo Vezi mesajul
Azi din pacate nu a fost o zi de delir, asa cum ma asteptam... In primul rand m-am trezit dimi cu sangerare, dureri de toate felurile pe care le mai trag si acum E clarca din cauza regimului proteic ma dereglez, am sangerat 2 zile(roziu) si sapt trecuta exact pe vremea asta, vad ca ma apuca si acum....si eu de abia sapt viitoare ar trebui sa fiu bolnava Imi da o stare nasola
Cat despre mancare....nu e bine Rozi!cand bagi iar legume, de ce mananci...de aia ai mai manca sunt balonata acum si ma chinui sa recuperez norma de lichide.
Imi pare rau ca nu te simti bine. Incearca sa mananci mai multa salata verde langa carne si legume fibroase. Spune-mi cam cata apa bei intr-o zi?Trebuie sa bei minimum 2 litri de apa pe zi (fara sa tii cont de alte lichide) la o dieta proteica .Bafta!
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui dayanna:
alimo (27 feb 2014), rozica1965 (27 feb 2014), sherpika (27 feb 2014)