View Single Post
  #2695 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 11:55:43
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Neata,fetele!
Bravo,Effe,pt meniu,era numa impresia mea,ca vedeam mereu prune,colon help,biscuiti etc,credeam ca ai carbo mariCu sportul..incet incet capatam rezistenta,azi am febra pe la buric de la abdomene
AMe,ce ma bucur sa te simt opyimista si cu planuri frumoase de viitorBine ai revenit,nu cred ca e mult de citit,se scrie putin in ultimul timp,multe fete lipsesc la apel si a mai fost si Pastele
O zi buna,frumoaselor,ma duc la medic sa vad ce si cum dupa tratamentul astaNe vedem mai tarziu!
Bafta multa la medic, Emi!
Sa speram ca auzi numai de bine. Cum merge cu casa?

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Neata fetelor!!!!
Ame la mine kg s-au dus dar se pare ca nu m-am descurcat la mentinere si de la Craciun pana acum s-au adunat incet incet 4 kg si s-au asezat bine de tot la locul dinainte stiut. Tu esti bine cu sanatatea?? Te pup si spor si tie la slabit!!
Vento eu sincer ma bucur ca mi se atrage atentia caci asa invat mai multe despre alimentatia corecta Vad ca febra nu am dar nici nu am tras tare tare ieri, o iau treptat
Amd bine ai revenit si spor la slabit!!!!
Eu sunt la fel cu sanatatea, nici o inbunatatire. Nici nu mi-am mai facut analizele de vreo 2 luni, m-am saturat sa le tot repet si sa iasa la fel.

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Vă salut, fete frumoase și bine v-am regăsit.

Ame, mă bucur foarte mult să te revăd și să aud de planurile tale, foarte bune de altfel, care cu siguranță îți vor aduce satisfacție când ajung la bun sfârșit. Ai făcut o întreagă călătorie ieri, să te odihnești! Și eu am un grup la concurs: ”Slăbind cu Montignac”, am cunoscut niște fete tare drăguțe și puse pe fapte mărețe, iar mie îmi place că mă motivează, după kilogramele luate la Paști- am nevoie. Te pup!

Mădă, mi-a fost dor să te citesc. Am văzut că dai târcoale, dar nu scrii și mă gândeam eu că e ceva, dar fiecare trece prin perioadele sale de scris și non-scris. Noi te-am așteptat la locul nostru. Mulțumim de galerie, ai pompoane? sau cum!?

Emi, știi cum trece febra musculară, nu? cu încă o ședință de sport, mai intensă. Hehe! Spor la treburi azi. Căsuța prinde contur?

Effi, neața bună! Să ai o zi minunată și ai grijă să mănânci suficient!

Celorlalte fete le doresc o zi frumoasă și plină de voie bună.

Eu azi ies în oraș cu soacră-mea și mama, ne-a invitat să mâncăm afară și să bem cafea. O să vedem ce va ieși. În rest sâmbătă pleacă și musafira mea, iar de duminică, luni mă apuc și eu de sport mai fain ca jogging, de fapt o să alternez ca să nu mă plictisesc.
Altceva, încă iau Mg că sunt tot cu tratament hormonal pentru tiroidă.
În septembrie plecăm în Grecia la cumnată-mea la nuntă și botez, iar atunci o să-mi fac un set complet de analize.

Sa ai spor in concurs si distractie placuta cu mamele azi. Sa nu le lasi sa te enerveze. Te pup!

Amd, nu esti singura!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]