View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 30 dec 2012, 20:35:28
miris's Avatar
miris miris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnal 5/2 - Penny

Noi ne-am schimbat planurile in ultimul moment , asa ca facem Revelonul acasa. Azi am incropit un meniu, tinand cont de cerintele intregii familii. Asadar, vom avea: pasta de ton cu unt si lamaie, bruschette cu rosii uscate si busuioc si altele cu file de hering afumat, mozarella cu rosii, rulouri de sunca cu castravete si branza la aperitiv si peste (niste fileuri de somon salbatic) cu legume la cuptor si muschi de porc impanat ca fel principal. Ca desert, prajitura cu smantana si nuci si rafaello facute in casa. Refuz sa fac tort. M-am lasat convinsa sa fac si niste saratele cu branza, pana la urma.

Sunt pentru gusturile tuturor. Daca reusesc sa ma abtin de la praituri, e ok chiar si pentru dieta mea... Dar nu ma voi abtine chiar de tot, se intelege.

Maine mai trebuie sa fac o ciorba de curcan, pentru pranzurile de iarna ale familiei.

Ma duc sa framant aluatul pentru saratele chiar acum. Spor la munci!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]