View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 13 feb 2013, 19:58:33
andreeansd's Avatar
andreeansd andreeansd este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizată + mișcare
Date: 168cm, 88.7kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Unhappy Re: Jurnal andreeansd

Astăzi nu e la fel de bine ca ieri. Realizez că sunt foarte ușor influențată de atitudinea oamenilor vizavi de mine.

Mai devreme am cumpărat câte ceva și vânzătoarea în loc să îmi pună prețul de la pătrunjel, mi-a pus prețul de la ridiche. I-am zis. S-a burzuluit că de ce nu i-am spus când am văzut pe ecran. Mă gândeam în sinea mea „...nu intră în atribuțiile mele să fiu atentă la treaba dumneavoastră” Am tăcut. Sunt oarecum timorată în relațiile cu oamenii și prefer să nu ripostez de teamă să nu fiu ironizată că uite la ea se luptă pe mâncare.

Nu e bine să ne lăsăm influențate de oameni, de emoții, altfel nu am mai ști de noi. Recunosc că m-a afectat atitudinea cu care am fost tratată. Încerc din răsputeri să o iert și să trec mai departe. Sfârșitul zilei e obositor nu doar pentru mine.

În rest, totul bine. Aștept cu nerăbdare să merg acasă. Surioara mea mă așteaptă la ziua ei de naștere, am invitație vineri la ora 13. Împlinește 8 ani. Mă gândesc cu drag la familie și la cei de acasă.. Încă două zile și sunt acasă. Acasă pentru mine e în Bucovina, lângă Suceava.

Cu bine.
Acest membru apreciaza mesajul lui andreeansd:
coana mare (13 feb 2013)