View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 04 iun 2013, 13:09:40
anamary2's Avatar
anamary2 anamary2 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 171cm, 67kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)

Beau din cand in cand o Coca Cola zero (pt ca nu imi mai place cea normala), dar mi se face foame dupa ce o beau (am inteles ca din cauza indulcitorilor pe care ii contine) si ajung sa mananc toata ziua mai mult decat este normal, astfel ca din motivul acesta incerc sa o evit pe cat posibil pt ca nu are rost sa imi stric o zi reusita din "jurnalul" alimentatiei sanatoase cu o bautura care nu are nimic bun in ea.
In rest, Fanta, Sprite si alte bauturi sunt mult prea dulci pentru gustul meu si sunt calorii goale. Mai degraba, as manca un baton de ciocolata de marime medie si as bea apa dupa aceea, decat un suc atat de dulce.
anamary2, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
anamary2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1442 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat