View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 28 oct 2013, 10:59:42
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Slabuta in devenire

Citat:
Anterior postat de Andreea Catalina Vezi mesajul
Bunaa! Tocmai mi-am postat meniul pe ziua de azi. E bun? Stiu ca o sa-mi spuneti ca, caloriile sunt foarte putine, dar chiar si cu atatea calorii mi-era teama ca ora obisnuita de sport pe care o fac in fiecare zi nu ma va ajuta sa dau jos ce am acumulat azi.. dar se pare ca m-am inselat. Cu ce am mancat si ce sport am facut pot slabi 3 kg/luna, asa cum mi-am propus.
Daca vreti sa imi spuneti ca gustarile lipsesc, stiu. Dar nu mai vreau sa iau gustari intre mese. Ma fac sa ma simt balonata, mai ales la scoala si mai ales ca beau si apa, iar la toaletele acelea comune nu prea vreau sa ma duc. Oricum nu am momente in care imi vine sa mananc tot ce-mi iese in cale, deci nu as avea nevoie de gustari
Acum va rog sa imi spuneti si voi ce parere aveti. Multumesc :*!
Se pare ca gtu nu prea asculti de sfaturile noastre, ceea ce ma face sa cred ca ne racim gura de pomana!!
3kg pe luna inseamna infometare!
Ti-am mai scris depsre pericolele infometarii, dar imi bat gura degeaba
Eu si celelate slabute vrem sa te ajutam, dar tu nici nu bagi in seama sfaturile noastre!
A slabi sanatos, inseamna sa ai ca target maxim 1 kg/ luna!
Acum poate nu simti nevoia sa manaci mai mult, dar in timp o sa simti aceasta nevoie acut! Si nu o sa te mai poti opri....
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
butterfly30 (28 oct 2013), rozica1965 (28 oct 2013)