View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 20 iun 2021, 11:09:09
Un Pai Roz's Avatar
Un Pai Roz Un Pai Roz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 36
Dieta: numar calorii
Date: 158cm, 80.2kg
Mesaje: 3.165
Aprecieri acordate: 241
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 176 mesaje
Implicit Re: Jurnal nou- Un Pai Roz

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Salut!
Felicitări pentru kg pierdute! Se vor duce și celelalte dacă continui în ritmul acesta!
Am văzut ca îți calculezi caloriile... E super ca îți merge... La mine nu mai funcționează... Nu știu... Ori îmi lipsește voința, ori sunt prea stresata și obosită mereu și atunci nu mai reușesc sa ma țin.. Dacă azi mănânc în grafic, a2a și a3a zi sigur sunt pe aratura.
Baftă multă!
Sa stii ca si la mine era cam la fel, de ceva timp tot incercam sa imi calculez caloriile si tot asa, o zi ma incadram, trei nu.
Pana la urma am facut mai multe schimbari si acum e gen 1zi/7 nu ma incadrez si la restul da.

Eu am facut asa:

- primele 3 zile am mancat doar proteina ( asta mi-a scazut foarte mult poftele)
- urmatoarele 4 am mancat proteine + legume
- apoi 3 zile iar proteine
- urmatoarele 4 proteine + legume

Acum sunt in a 3 a saptamana, proteine + legume si am inceput sa mai adaug si fructe ( 1-2 zi)

Ideea e ca nu am mai mancat fainoase, dulce si nu am mai baut alcool de 3 sapt. Nu se simte atat de tare pe cat am crezut, momentan sunt la 80,4 si cam aici stau de o sapt, ma mai duc in jos un pic, revin la 80,4. O sa vad ce schimbari mai pot sa fac. As mai putea in principiu sa mananc un pic mai sanatos ( pentru ca am avut si alimente mai putin ok, precum cascaval - mai ales bulete - sau altele)
__________________
Jurnal vechi :
JURNAL ALEXANDRA- UN PAI ROZ
Un Pai Roz, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui Un Pai Roz:
alina_neamt (26 iun 2021)