View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 14:27:15
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Destainurile unui lucrator de la McDonalds

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Lalita, eu o sa caut o sursa de la tara, daca nu gasesc eu chiar renunt la carnea de pui.

Am inceput studii amanuntite in ce priveste sindromul ovarelor polichistice, de cand am auzit de aceasta boala mi s-a parut ca nu-i ceva in regula, ca sa aflu ieri ca, de vina poate fi mancarea, modificata genetic, care face modificari hormonale si ne da tot organismul peste cap.

Zice-ti si voi...
Poate o sa vi se para ciudat, dar eu am impresia ca noi inca o ducem bine la capitolul alimentatie in comparatie cu SUA.
La ei monopolul il detin cateva firme care fac ce vor.

Dar, noi urmam, mereu am fost in urma lor.
Trebuie sa ne gandim serios ce alegem, cum vrem sa traim si sa nu ne lasam calcati in picioare.
Slabuta, gasesti pui/gaini vii la tarani, daca are cine sa ti le taie e ok, eu mai primesc de la tara, si trebuie sa recunosc ca, din comoditate, le prefer pe cele din magazin ( la o gaina de tara fierb 10 ani), dar acum ma gandesc de 2 ori...oricum ar fi, sanatos nu vom putea manca, putem rezolva problema puilor si oualor ca le gasim in piata, si peste, daca gasesti o sursa de incredere, dar cu restul ce facem?
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat