View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 06:58:25
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce parere aveti despre Colon Help?

Citat:
Anterior postat de Ellenusha Vezi mesajul
Ne poti da mai multe detalii, cum te-ai simtit de la el? Ce efect a avut in primele zile? Cate luni l-ai urmat , sau esti la inceput? Cum ai auzit de el? etc,..etc..sunt mullte intrebari dar sunt curioasa pentru ca si eu stau prost cu colonul si chiar mi se pare interesant , dar as vrea mai multe detalii de la o persoana care l-a folosit ca asa pe internet....ptr a da bine pe sticla e bine venita si o "minciuna" . Pupici
Buna Ellenusha, eu am o problema cu constipatia de doi ani, de cand mi-au fost afectati niste nervi printr-o hernie de disc. Stiind ca este vorba de o problema cu care ma voi lupta toata viata am cautat sa o rezolv cu plante. Si am incercat de la ceaiuri,care mi se par violente, adica a doua zi ma doare burta de numa, la aleo vera, la pastile cu fibre si tincturi. Laxative am luat doar in prima faza. Pana am citit cartea dr. Mencinicopschi - Si noi ce mai mancam, unde vorbeste de detoxifierea colonului si face reclama la Colon Help. Si m-am tot gandit eu la Colon Help si mi-am adus aminte ca am vazut o reclama intr-o revista la un produs asemanator de le Dacia Plant. Asa ca am intrat pe net la Dacia Plant (soacra mea este cu naturistele si este mare fan Dacia Plant, de aia am zis sa iau varianta romaneasca) am gasit produsul, si am zis ca merita sa incerc. Mi-am luat o cutie mare, care m-a tinut cam 22 de zile, cat dureaza o cura adica. Eu m-am simtit foarte bine cu el, si mergeam la toaleta zilnic, de nu imi venea sa cred cat stocasem in mine 2 ani. Era un sentiment grozav sa nu adun toxine, cate 4, 5 zile. Imediat s-a dezumflat si burta, era mai plata. De slabit nu am slabit, decat poate vreo 2, 3 kg. Eram hotarata sa iau in continuare (cura dureaza 21 zile dupa 10 zile pauza iar se ia 21 de zile iar 10 zile si iar 21 de zile), respectiv le-am scris celor de la DaciaPlant si i-am intrebat cat timp as putea sa iau maxim si au raspuns ca doua luni dupa care doua luni pauza. Din nefericire, sau fericire...nu am mai apucat sa incep tura a 2-a, ca am ramas insarcinata, si nu este indicat in sarcina, doarece contine plante estrogenice. Si mai ceva, eu am probleme si cu tiroida, si mi-am facut in primavara analizele si erau mai proaste ca anul trecut, si acum cu sarcina a trebuit sa le refac, si vreau sa iti spun ca mi-au scazut anticorpii. Sotul meu, si si eu cred, zice ca este de la faptul ca am facut aceasta detoxifiere.
Momentan ma lupt din nou cu constipatia, si cred ca 9 luni + cat voi alapta, va fi crunt, dar dupa voi folosi din nou detoxicolon.
eu nu pot decat sa il recomand, mult succes, sa ne tii la curent cu rezultatele tale, daca te apuci de el
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat