Subiect: Jurnal LuckyGirl
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 22:34:32
LuckyGirl's Avatar
LuckyGirl LuckyGirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2010
Locaţie: Osaka, Japonia
Vârsta: 32
Dieta: nu am dieta anume
Date: 162cm, 50kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LuckyGirl

cred ca vroiai sa spui 1000 calorii,nu 100 :p ~~
nu stiu ce sa zic.. nutritionistul mi`a zis ca doar 3 mese pe zi am voie pana termin dieta,si sa fac foarte mult sport pt ca procentul de grasime care il am arata ca n`am facut miscare toata viata -cat ar trebui,pt un corp sanatos-
ieri cand am fost la control,iar m`a intrebat `sigur faci sport,sau incerci sa ma pacalesti?`..zice ca nu se vede deloc ca fac miscare.. -_-
acuma..nu stiu ce sa mai cred dar nu cred ca sportul nu ajuta la scaderea grasimii~~~
mie nu mi se pare ca mananc prea putine calorii deloc pt ca in meniu intra si fructe,carne care au destule calorii ..
am impresia ca pana la urma de vina sunt dereglarile astea .. erau perioade cand nu mancam absolut nimic vreo 2-3 zile,apoi iar mancam dulciuri apoi numai mere zile intregi apoi iar normal si tot asa.. eu n`am auzit pe nimeni care sa faca mult sport,sa manance putine calorii si sa nu slabeasca sanatos.. acuma..mai astept un timp~~~ poate se schimba ceva.. ^-^
LuckyGirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]