View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 12:54:03
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Sanatatea pe locul 1!!! - Cand dorinta de a slabi devine obsesie...

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Daca imi permiteti un sfat, eu cred car trebui sa mergeti pe o dieta low-carb extrem sau daca nu se poate macar south beach, restrictionand carbohidratii la 50g/zi.
Dieta Keto (dati si o cautare pe net) este printre cele mai eficiente in reducerea grasimii, la ora actuala, cu prepondereta grasime viscerala, abdomniala pt. ca "loveste" fix in depozitele de grasime ale corpului. Voi face un topic despre asta.
Tinuta corect si mai ales CURAT, adica fara mezeluri, fara exces de proteine, cu suficiente grasimi e cea mai utila. Eu ma chinui de nu stiu cand sa o tin, nu va voi mintii, nu e usor de tinut, insa e utila si nu e daunatoare.
Tina am tinut si eu de doua ori o dieta low carb(asa mi-au zis fetele ca este)...cate 7 zile meniul identic...Prima data am dat jos 3,2 kg in 7 zile,iar a doua oara 4,2 kg tot in 7 zile.
Dar iti zisai...7 zile acelasi meniu...Nu mi s-a parut grea,doar un pic monotona.O sa ma uit la Keto sa vad despre ce e vorba.Merci.Astept sfaturi in continuare.
Răspuns cu citat