View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 09:41:22
lacra81's Avatar
lacra81 lacra81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ce pregatim dietetic de Revelion si Craciun

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Lacra...suuper idee,bravo,iubita...Chiar aveam nevoie de idei



Da.eu fac si cu carne de curcan...dar al meu vrea sa aiba gust de afumatura si bag si-un ciolan pe acolo sau 200gr slanina afumata


Ata n-am incercat niciodata...grasimea de pe pulpe o arunc atunci cin le fac la gratar sau prajite...am s-o pun in cogelator...decit slaninaa


E minunaat!Uite asa nu trebuie sa mai stam sa googalim...intram aici si gata...meniul....o sa mai dureze un pic sa-l pregatim dar...important sa avem ideile

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
concret...
ar trebui sa venim cu ideea si reteta.. multe fete pot face bunataturi din ideile voastre . sau mamele lor
eu o sa aduc tortul de ciocolata daca vreti... tort fara faina si fara zahar.. cu migdale.. dar se coace, nu e raw... si nu e nici complicat
eu fac oricum ceva de craciun si altceva de revelion...
chiftelute dietetice tre sa invat, eventual la cuptor...
piftie de curcan, sherpi poate ma inveti si pe mine... mai adaugi gelatina sau se incheaga indeajuns...
cred ca mai merg niste salata de ciuperci cu maioneza si salata de fasole verde... asta numai ca sa-mi iau gandul de la salata boeuf ... desi cam mult usturoi...
voi ce faceti????
sarmalele se pot face cu carne de curcan?
vrem reteta de tort
Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Tort de ciocolata fac si eu cu doar o lingura de faina. Dar are 0.5 kg zahar Adica se duce dieta cu el
ala pt altii ,noua doar o bucatica ..sa se vada prin ea
Citat:
Anterior postat de SOFICA Vezi mesajul
Eu in ultima vreme cand vreau sa fac friptura de pui, curcan sau vita o fac in punga la cuptor,iese foarte buna mai ales ca nu pun decat condimente peste carne si legume
si eu fac asa ..imi plac
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat