Subiect: Jurnal madylyx
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 10:56:45
madylyx's Avatar
madylyx madylyx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 49kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal madylyx

Citat:
Anterior postat de MdianaM Vezi mesajul
Buna Felicitari pt kg pierdute Am vazut albumul tau foto si esti cu adevart o salbuta frumoasa :*
Daca ai putea sa imi spui te rog ce alimente ai interzis total in dieta, si ce mancai dimineazta...
Si cam in cat timp ai slabit..s ice sport ai facut ?
Deci eu m-am apucat de prin aprilie 2010....cum am spus din joaca, prima data am interzis tot ce e dulce, chiar daca nu manac in mod excesiv, tot mai ciuguleam si sa stii ca asta conteaza. Dupa urmeaza etapa in care ai da orice pt dulce si iei un baton de cereale dietetic cu 99 de kcal si e gustos, asta luam la scoala. Dimineatza prefer sa manac un fruct, cereale cu lapte sau un iaurt, chiar si un sendvis este apreciat sa iti tina in frau foamea. La scoala ignoram tot ce isi cumparau colegele si luam pachetel: mar+o sticla apa, iaurt+ apa, biscuiti digestivi+ apa ( apa se poate inlocui cu un ceai facut de tine). E important sa ai grija cu cantitatile....asta e dupa parerea mea secretul pentru cu adevarat nu am avut niciun aliment total interzis....doar ca gustam din toate si niciodata nu mancam pe saturate, e adevarata vorba k trebuie sa te scoli flamad de la masa. Am slabit in cam 5 luni daca nu ma insel....dar nu am tinut vreo dieta anume, am asteptat sa vad ce ii place organismului si ce nu. Da e f greu, iti trebuie vointa , dar nu merita??? Dupa ce am slabit eram plina de energie...asa k sport am alergat in parc....cu o very, apoi cu o colega...insa ele au renuntzat ca urmare imi era frica singura si am renuntat( o luna am alergat).:*:*:* daca mai esti curioasa de ceva...iti pot spune din experienta mea doar, sa stii fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit la diete. Si eu sunt pro pentru dieta pe grupe sanguine, defapt iti spune acolo ce alimente iti sunt favorabile tie din punct de vedere biologic....eu m-am ghidat si dupa asta. PWP:*:*:* te astept cu intrebari
madylyx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1143 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat