View Single Post
  #2709 (permalink)  
Vechi 28 apr 2016, 16:48:14
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Asa e, Cris, sunt n diete, fiecare se orienteaza spre ce simte ca i se potriveste si mai ales spre ce simte ca ii face bine organismului.
Luni si marti am pedalat 30 min, ieri am facut pauza, azi sper sa nu sar peste sesiunea de sport. Desi la inceput aveam o foame de lup dupa sport, acum vad ca m-am mai potolit.
Ieri am redescoperit quinoa alba, am fiert-o, am mancat de dimineata cu lapte si putina fructoza. Mi-a placut combinatia, mai ales ca mi s-a parut putin amara quinoa si combinata cu ceva dulce e chiar gustoasa. Am inteles ca are multe proteine vegetale bune iar carbohidratii din quinoa sunt din cei buni si sunt in cantitate foarte mica. Deci e ideala!
Ieri, azi...treburi acasa, mi-ar fi placut sa am timp si energie pentru deniile din saptamana asta de la biserica...facem ce putem, desi poate consacram prea mult timp pt cele materiale in contextul in care sarbatorile de pasti au o semnificatie profund spirituala.
Va doresc o saptamana frumoasa, cu bucurii alaturi de cei dragi!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
Aness (28 apr 2016)