View Single Post
  #2720 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 12:18:32
margutza's Avatar
margutza margutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Rina
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 2.589
Aprecieri acordate: 275
Am fost apreciat(a) de 434 ori in 290 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Am slabit mai repede mancand carne,adica in primele luni dupa care 1 an jumate fff lent
Acum nu pra mai fac miscare ...1 data de sapt bicicleta la serviciu si pe acasa...as vrea sa fac mai mult dar mi-am pierdut motivatia.Cine o gaseste si mi-o aduce ofer recompensa


Draga mea, a venit primavara. A sosit vremea sa mai scoatem " capul din zapada" mai exact trupul ! Sa-l pregatim de vara !

Citat:
Anterior postat de Ana D Vezi mesajul
Sa sti ca si eu ma tem de week-enduri, pentru ca sunt cu parintii, in familie si mai calc in strachini.
Citat:
Anterior postat de Ana D Vezi mesajul
Dar, poate o sa ma abtin de data asta. Da Doamne!
Si cand mai faci abateri la sfarsit de saptamana, ce faci? Esti mai stricta lunea si faci si sport, da?
Da, trag mai mult lunea de mine, la niste abdomene si la sarit coarda ( 1500 buc ). Ma duc la sala lunea, miercurea si vinerea. Cand nu pot intr-o zi o inlocuiesc cu una din cele 2 zile. Acum, din 12.04. ni se schimba locatia de sala si mai adauga martea si joia, tae-bo. Sa vad daca o sa pot sa ajung, macar o data pe saptamana.
margutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2362 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1845 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de margutza; 09 apr 2013 at 12:22:22.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui margutza:
Ana D (09 apr 2013), Ema55 (09 apr 2013), Michelina (09 apr 2013)