View Single Post
  #274 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 21:24:59
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Chiar azi ma gandeam la faza cu "prietenia"...si...cat de mult conteaza, adica cat de mult conteaza un priten adevarat, nu unul care isi aduce din cand in cand aminte de tine...ci de unul care chiar ii pasa, care te sustine in ciuda personalitatii tale, si a tuturor obsesiilor tale, chiar daca te cearta si iti reproseaza anumite lucruri, tot sustinere e, pt ca e langa tine...eu vad acum, cand am cel mai tare nevoie, cui ii pasa cu adevarat, si la mine cand imi merge ceva prost, imi merge prost pe toate planuri...de aceea e f important sa stii ca cineva e acolo, ca-l interesezi, chiar daca e numai pt a te asculta...ca viata nu o poti trai doar singur/a...trebuie sa-ti impartassesti bucuriile si tristetile cu cei din jur...de aceea si D-zeu a facut femeia pt Adam, pt ca nu putea trai singur...sunt multe lucruri mult mai grave decat cele prin care trec eu acum, sunt convinsa, dar in momentul acesta din viata mea, prin ceea ce trec eu acum, mi se pare prioritar, si nu voi putea continua pe mai departe daca nu le rezolv, pt ca ma macina si nu mai vreau...trebuie sa fie o rezolvare si pt mine, inca speranta nu mi-a murit, trebuie sport, il voi face, chiar daca strang putin din dinti pt ca eu numai as lenevi daca ar fi dupa mine, trebuie sa fiu atenta cu alimentele cat, ce si cum le consum...voi fi...insa nimic nu ma va putea dobora...mai trec printr-un binge eating, ma doboara...e ok, ma ridic la loc...e greu dar nu imposibil, daca iti doresti suficient...
Maine am o zi cu f mult sport, prima ora voi face fese si abdonem, apoi pilates...sper sa nu mai fiu asa trista pt ca antrenoarea nu o sa se ocupa in mod special de mine, ci chestia asta sa ma abitioneze si mai mult, si sa nu ma las la celelalte fete...dupa cum ziceam...nimic nu-i imposibil...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]