Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #271 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 10:44:21
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna iti aduc niste floricele poate te simti mai bine. Legat de dieta si sport, de ce nu incerci o dieta anume, sint multe dieta in care fetele au rezultate minunata si astfel o sa stii ce ai voie sa maninci si ce nu ai voie si poate asa te mai cumintesti si tu. Iar sportul trebuie sa-l iubesti ca altfel nu faci nimic asa, am auzit ca daca nu faci sport cu placere nici nu slabesti asa cum trebui, asa ca cauta si tu un spot care sa-ti placa, poate iti place sa dansezi...incearca Zumba. Eu acum am inceput Slim in 6 fac programul din prima saptamina care tine cu tot cu incalzire vreo 35 min. parca nu mi se pare asa greu dar ma doare tot corpul deabea pot merge.
Iti urez succes si sper sa obtii ce iti doresti
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #272 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 14:15:10
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna, scumpa, de ce esti asa transanta? Fii mai indulgenta cu tine, mi se pare ca exagerezi cu toata povestea asta E ok sa vrei sa mergi la sala, dar faza cu infometarea si cu inceperea unei noi diete nu isi are rostul.

Stii deja ca esti slaba, stii ca deja mananci prea putin, stii ca nu iti face bine (dovada sunt si starile de binge), de ce te mai chinui?

Tu vrei sa te mentii, probabil ca asta a survenit cand ai inceput sa-ti urci caloriile, iar cele 400g in plus SEARA sunt provenite din mancarea si apa de peste zi, poate n-ai mers la baie inainte, de ce te asteptai sa ai mai putin? Fii mai rezonabila si nu dispera asa Nu ai facut nimic rau si nu meriti sa te pedepsesti asa. Respecta-te si respecta-ti sanatatea, pana o mai ai. Incepe sa mananci sanatos si lasa-le incolo de sute de grame in plus sau in minus

Ai grija de tine si relaxeaza-te Sunt chestiuni mult mai grave decat treaba care te obsedeaza pe tine acum Fii fericita ca esti ocolita de ele
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #273 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 20:35:44
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Buna, scumpa, de ce esti asa transanta? Fii mai indulgenta cu tine, mi se pare ca exagerezi cu toata povestea asta E ok sa vrei sa mergi la sala, dar faza cu infometarea si cu inceperea unei noi diete nu isi are rostul.

Stii deja ca esti slaba, stii ca deja mananci prea putin, stii ca nu iti face bine (dovada sunt si starile de binge), de ce te mai chinui?

Tu vrei sa te mentii, probabil ca asta a survenit cand ai inceput sa-ti urci caloriile, iar cele 400g in plus SEARA sunt provenite din mancarea si apa de peste zi, poate n-ai mers la baie inainte, de ce te asteptai sa ai mai putin? Fii mai rezonabila si nu dispera asa Nu ai facut nimic rau si nu meriti sa te pedepsesti asa. Respecta-te si respecta-ti sanatatea, pana o mai ai. Incepe sa mananci sanatos si lasa-le incolo de sute de grame in plus sau in minus

Ai grija de tine si relaxeaza-te Sunt chestiuni mult mai grave decat treaba care te obsedeaza pe tine acum Fii fericita ca esti ocolita de ele
Draga Miha, in primul rand vreau sa-ti multumesc ca esti alaturi de mine in momentele astea mai dificile din viata mea...am impresia ca daca nu fac ceva, sau daca nu urmez ceva stabilit, pierd controlul...cum am fost alaltaieri la sala, ma asteptam ca si cantarul sa-mi arate mai putin, sau sa stagneze, dar nicidecum sa-mi arate mai mult, asta indiferent ca am fost la baie sau nu, precum mi s-a intamplat si de atea dati...cand faceam sport cel mult stagnam...si de acolo a venit binge, nu pt ca imi era foame, binge vine cred ca din ciuda ca eforturile nu mi-s rasplatite...e ceva de genul...ok, mananc sanatos, fac sport, dar nu accept sa urc, accept chiar sa stagnesc, dar nu sa urc pentru ca atunci sunt terminata...da, e adevarat, posibil sa fie o obsesie, insa jur ca nu ma voi lasa pana nu imi voi atinge scopul...oricum dieta rina nu mi se pare ceva drastic, atetea fete au incercat-o, si nici nu o sa fiu infometata...stiu ca imi vrei doar binele, insa daca voi face lucrul asta ma voi simti mai fericita...iar cantarul mi-l voi ascunde o sapt, adica ma voi cantari in fiecare vineri cu exceptia celei de sapt asta...nu ma intereseaza ca slabesc in mult timp, nu ma intereseaza nici macar ca stagnez atat timp cat imi va placea de mine cum arat...mi-e ok daca e sa slabesc, si un kg pe sapt...si trebuie sa reusesc, ca daca ma voi ingrasa inseamna ca sunt un exemplar unicat al naturii...pe langa ceea ce faceam si cum procedam pana acum, dieta rina mi se pare floare la ureche...oricum in urma experientelor pe care le-am avut pana acum, am ajuns la niste concluzii f ferme, si nu m-am convins decat experimentand pe propia piele..."cantarul e f periculos", iar daca tu singura nu te poti abtine de la el, atunci pune pe cineva sa o faca in locul tau...si multe alte lucruri...este atat de vital, ca cineva sa-ti fie alaturi, indiferent ca te cearta, indiferent ca te lauda, dar sa fie, si asta inseamna pt mine un priten adevarat, de aceea iti multumesc Miha inca o data....
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #274 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 21:24:59
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Chiar azi ma gandeam la faza cu "prietenia"...si...cat de mult conteaza, adica cat de mult conteaza un priten adevarat, nu unul care isi aduce din cand in cand aminte de tine...ci de unul care chiar ii pasa, care te sustine in ciuda personalitatii tale, si a tuturor obsesiilor tale, chiar daca te cearta si iti reproseaza anumite lucruri, tot sustinere e, pt ca e langa tine...eu vad acum, cand am cel mai tare nevoie, cui ii pasa cu adevarat, si la mine cand imi merge ceva prost, imi merge prost pe toate planuri...de aceea e f important sa stii ca cineva e acolo, ca-l interesezi, chiar daca e numai pt a te asculta...ca viata nu o poti trai doar singur/a...trebuie sa-ti impartassesti bucuriile si tristetile cu cei din jur...de aceea si D-zeu a facut femeia pt Adam, pt ca nu putea trai singur...sunt multe lucruri mult mai grave decat cele prin care trec eu acum, sunt convinsa, dar in momentul acesta din viata mea, prin ceea ce trec eu acum, mi se pare prioritar, si nu voi putea continua pe mai departe daca nu le rezolv, pt ca ma macina si nu mai vreau...trebuie sa fie o rezolvare si pt mine, inca speranta nu mi-a murit, trebuie sport, il voi face, chiar daca strang putin din dinti pt ca eu numai as lenevi daca ar fi dupa mine, trebuie sa fiu atenta cu alimentele cat, ce si cum le consum...voi fi...insa nimic nu ma va putea dobora...mai trec printr-un binge eating, ma doboara...e ok, ma ridic la loc...e greu dar nu imposibil, daca iti doresti suficient...
Maine am o zi cu f mult sport, prima ora voi face fese si abdonem, apoi pilates...sper sa nu mai fiu asa trista pt ca antrenoarea nu o sa se ocupa in mod special de mine, ci chestia asta sa ma abitioneze si mai mult, si sa nu ma las la celelalte fete...dupa cum ziceam...nimic nu-i imposibil...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #275 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 22:26:32
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Hello!Ce faci?Sa iti spun ceva.Nu am avut timp sa citesc exact ce si cum,pentru ca in ultimul timp abea am timp de mine,insa sa stii ca daca te`ai cantarit imediat dupa sport e normal sa cantaresti mai mult pt ca ti s`au umflat muschii,daca nu te`ai cantarit imediat dupa sport sa stii ca exista o gramada de alti factori ce pot influenta cantarul,nu inseamna ca te`ai ingrasat.Trebuie sa te relaxezi putin si sa nu mai te panichezi imediat.Ti`as recomanda sa incepi sa folosesti si centimetrul si dak el arata aceeasi cm desi cantarul arata mai mult inseamna ca e alta cauza.Inainte de a te apuca de Rina eu zic sa te gandesti serios,pentru ca este o dieta pe care trebuie sa o urmezi pe termen lung.Esti pregatita pentru asa cv?Gandeste`te si la faptul ca vine iarna si vei cam duce lipsa de o varietate de fructe si legume pentru zilele respective..si multe alte aspecte.Cantareste bine orice decizie iei.Te pup
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #276 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 23:21:05
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Hello!Ce faci?Sa iti spun ceva.Nu am avut timp sa citesc exact ce si cum,pentru ca in ultimul timp abea am timp de mine,insa sa stii ca daca te`ai cantarit imediat dupa sport e normal sa cantaresti mai mult pt ca ti s`au umflat muschii,daca nu te`ai cantarit imediat dupa sport sa stii ca exista o gramada de alti factori ce pot influenta cantarul,nu inseamna ca te`ai ingrasat.Trebuie sa te relaxezi putin si sa nu mai te panichezi imediat.Ti`as recomanda sa incepi sa folosesti si centimetrul si dak el arata aceeasi cm desi cantarul arata mai mult inseamna ca e alta cauza.Inainte de a te apuca de Rina eu zic sa te gandesti serios,pentru ca este o dieta pe care trebuie sa o urmezi pe termen lung.Esti pregatita pentru asa cv?Gandeste`te si la faptul ca vine iarna si vei cam duce lipsa de o varietate de fructe si legume pentru zilele respective..si multe alte aspecte.Cantareste bine orice decizie iei.Te pup
Ciao Roxii...ma bucur ca ai trecut pe la mine, chiar simt nevoia sa stiu ca cineva e acolo langa mine...stai linistita, te inteleg...oricum aceasta dieta nu o sa o incep asa pur si simplu, deja m-am informat f bine despre ea, am citit ghidurile...si da vreau sa o urmez, si vreau ca si dupa ce o termin sa urmez aceleasi principii, vreau un regim permanent...m-am saturat de episoadele mele de binge...am sa postez in fiecare zi ce mananc si o sa astept eventualele corectari...cu sportul am rezolvat...cantarul, vechea mea problema, o sa-l pun deoparte si o sa ma cantaresc odata pe sapt....si stiu ca mi se potriveste, pt ca sunt multe alimente care imi plac din ea, plus ca nu ma priveaza nici de la dulce cand e momentul...ca si sportul, eu din propie initiativa sau descarcand filmulete de pe net, niciodata nu m-as apuca de sport, pt ca pur si simplu nu am incredere ca as efectua corect sau mi-ar fi lene...la fel si cu regimul...tot mi-as pune intrebarea cu ce am gresit...asa ca macar acum pot sta linistita ca nici nu ma mai infometez, sport fac suficient...deci rezultatele o sa apara ...apropo de fructe si legume...nu stiu daca sti, dar eu lucrez intr-un hipermarket, iar acestea mi-s la indemana mereu , si toate alimentele dealtfel...plus ca unele fructe si legume daca sunt putin lovite, sau putin mai moi, le vand mai ieftin, la jumatate pret...plus ca ma invart tot timpul in locuri unde se gateste, unde este permanent de toate si pot sa gust si eu...nu ma stresez din pricina alimentelor, imp sa ma pot tine de sport, cu toate ca putin m-a dezamagit antrenoarele de acolo, dar asta este...somn usor si las-o mai moale si tu, ca nu au intrat zilele in sac
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #277 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 07:01:30
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #278 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 10:53:49
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

Ciao Roxii...ma bucur ca ai trecut pe la mine, chiar simt nevoia sa stiu ca cineva e acolo langa mine...stai linistita, te inteleg...oricum aceasta dieta nu o sa o incep asa pur si simplu, deja m-am informat f bine despre ea, am citit ghidurile...si da vreau sa o urmez, si vreau ca si dupa ce o termin sa urmez aceleasi principii, vreau un regim permanent...m-am saturat de episoadele mele de binge...am sa postez in fiecare zi ce mananc si o sa astept eventualele corectari...cu sportul am rezolvat...cantarul, vechea mea problema, o sa-l pun deoparte si o sa ma cantaresc odata pe sapt....si stiu ca mi se potriveste, pt ca sunt multe alimente care imi plac din ea, plus ca nu ma priveaza nici de la dulce cand e momentul...ca si sportul, eu din propie initiativa sau descarcand filmulete de pe net, niciodata nu m-as apuca de sport, pt ca pur si simplu nu am incredere ca as efectua corect sau mi-ar fi lene...la fel si cu regimul...tot mi-as pune intrebarea cu ce am gresit...asa ca macar acum pot sta linistita ca nici nu ma mai infometez, sport fac suficient...deci rezultatele o sa apara ...apropo de fructe si legume...nu stiu daca sti, dar eu lucrez intr-un hipermarket, iar acestea mi-s la indemana mereu , si toate alimentele dealtfel...plus ca unele fructe si legume daca sunt putin lovite, sau putin mai moi, le vand mai ieftin, la jumatate pret...plus ca ma invart tot timpul in locuri unde se gateste, unde este permanent de toate si pot sa gust si eu...nu ma stresez din pricina alimentelor, imp sa ma pot tine de sport, cu toate ca putin m-a dezamagit antrenoarele de acolo, dar asta este...somn usor si las-o mai moale si tu, ca nu au intrat zilele in sac
Ok scumpo,atunci daca te`ai documentat corect si vrei sa tii Rina e ok.Felicitari si pentru sport!Dar de ce te`au dezamagit antrenoarele?Nu stiam ca lucrezi intr`un hipermarketAtunci este perfect,n`am dekt sa iti urez mult succes si sa ai grija sa nu slabesti nici prea mult,ok?Stiu ca n`au intrat zilele in sac,dar sunt prea multe chestii pe care trebuie sa le rezolv acumAsta este,o sa le rezolv eu pana la urma pe toate.Purcica ce`ti mai face?Al meu vrea toata ziua numai in brate,dak il pun in cusca incepe si tipa de zici ca`l pun pe rug incinsM`am certat si cu un meserias de ne pune faianta ca l`a strans de ceafa de a tipat baiatu` meu de numa`numaSi ma lua cu vrajeli ca nu l`a strans tare,ca asa tipa ei cand ii strangi de ceafa
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #279 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 20:25:30
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Ok scumpo,atunci daca te`ai documentat corect si vrei sa tii Rina e ok.Felicitari si pentru sport!Dar de ce te`au dezamagit antrenoarele?Nu stiam ca lucrezi intr`un hipermarketAtunci este perfect,n`am dekt sa iti urez mult succes si sa ai grija sa nu slabesti nici prea mult,ok?Stiu ca n`au intrat zilele in sac,dar sunt prea multe chestii pe care trebuie sa le rezolv acumAsta este,o sa le rezolv eu pana la urma pe toate.Purcica ce`ti mai face?Al meu vrea toata ziua numai in brate,dak il pun in cusca incepe si tipa de zici ca`l pun pe rug incinsM`am certat si cu un meserias de ne pune faianta ca l`a strans de ceafa de a tipat baiatu` meu de numa`numaSi ma lua cu vrajeli ca nu l`a strans tare,ca asa tipa ei cand ii strangi de ceafa
hello Roxii, pai in prima zi de sala am facut step aerobic...si de fiecare data cand intram la cate o noua sedinta ne da cate un cartonas cu numele sedintei, pe care i-l dam antrenoarei...si fiecare cartonas din ala are o anumita culoare, aratandu-i gradul de dificultate...adica daca cartonasul e rosu inseamna dificultate mare, daca e albastru e mediu, daca e galben inseamna slab ceva de genul...no si cartonasul pt step aerobic era de intensitate medie, mi-am zis sa incep cu el ca sa nu ma fortez f tare din prima...mama, a stors anternoarea untul din mine, pt ca aerobicul e un fel de cardio, insa cu multe miscari combinate rapid si fluente...nu o fost faza ca nu mai rezistam la efort, insa asa le-o intors si sucit miscarile alea, de la un moment dat pur si simplu stateam si ma uitam la ea...a vazut ca stau si a zis ca e ok daca nu mai pot, insa nu o fost faza ca nu mai puteam , ci ca nu reuseam sa-i prind combinatiile si proasta nu s-a sinchisit sa vina sa ma ajute...de aceea ziceam ca m-o dezamagit plus ca m-am simtit putin penbil ca erau fete acolo care faceau ok, iar eu stateam ca vaca...Insa azi a fost super ok, am adorat-o pe antrenoarea de azi(se schimba cu fiecare sedinta antrenorii), am facut cu ea o ora de fese si abdomene si o ora de pilates, pe langa faptul ca exercitiile erau perfecte armonizate, daca mai greseam venea si imi arata...depinde pe ce antrenoare pici...in fine, oricum si cu antrenoarea aia naspa o sa rezolv cumva, ori ma ambitionez eu singura sa invatz, ori o trag de manecuta sa imi arate....scrofita mi-e bine, de la un timp mi se pare ca mananca cam mult, si daca nu ii dau suficient, face o galagie de ma zgaraie pe creieri...e moarta dupa salata...trebuie sa fac cumva sa prind momentul cand avem la lucru salata la calitatea a doua( adica salata e putin mai ofilita, si o dau mai ieftin, mult mai ieftin) si sa-i aduc cateva kg...cred ca e adevarata faza ca urla daca ii prinzi de ceafa, ca si la a mea numai un pic sa o prind de acolo incepe sa maraie...acum sunt ok, adica mi-e mult mai bine, mai ales ca urmez "cura de detoxifiere de cantar"
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #280 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 20:36:04
Pumpkin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Hipocalorica personalizata.
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 894
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna Iuanutza Imi pare rau ca nu ti-a placut de antrenoarea de ieri, dar nu te mai enerva.. in timp prinzi tu miscarile, acum esti abia la inceput si e normal sa te mai incurci Uratii mei mancau numai si numai castraveti. Altceva nu vroiau
Stii ce iti spun eu legat de cantar? Nu o sa poti sa renunti deodata la el.. incearca sa nu te mai cantaresti 3-4 zile si in timp sa cresti la 5, 6, 7 zile
__________________
Dear Food,
Either stop being delicious or stop making me fat.
Jurnal Pumpkin
 

Informatii despre slabit
binele, calorii, conjuncturile, dieta, dieta de slabit, in, iuanutza, jurnal, jurnale, ne, prietenii, ro, sanatos, scapam, slabit, slabute, vor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Pana de Craciun sa ne "transformam" in slabute! Slabuta Concursuri 849 05 ian 2011 21:28:51
Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"? ianna Ghidul slabutelor incepatoare 4 11 mai 2010 10:33:53
Concurs "Sa ne mentinem de sarbatori", Luna IX (21 decembrie - 5 ianuarie) Slabuta Concursuri 93 05 ian 2010 22:08:12

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole