View Single Post
  #276 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 23:21:05
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Hello!Ce faci?Sa iti spun ceva.Nu am avut timp sa citesc exact ce si cum,pentru ca in ultimul timp abea am timp de mine,insa sa stii ca daca te`ai cantarit imediat dupa sport e normal sa cantaresti mai mult pt ca ti s`au umflat muschii,daca nu te`ai cantarit imediat dupa sport sa stii ca exista o gramada de alti factori ce pot influenta cantarul,nu inseamna ca te`ai ingrasat.Trebuie sa te relaxezi putin si sa nu mai te panichezi imediat.Ti`as recomanda sa incepi sa folosesti si centimetrul si dak el arata aceeasi cm desi cantarul arata mai mult inseamna ca e alta cauza.Inainte de a te apuca de Rina eu zic sa te gandesti serios,pentru ca este o dieta pe care trebuie sa o urmezi pe termen lung.Esti pregatita pentru asa cv?Gandeste`te si la faptul ca vine iarna si vei cam duce lipsa de o varietate de fructe si legume pentru zilele respective..si multe alte aspecte.Cantareste bine orice decizie iei.Te pup
Ciao Roxii...ma bucur ca ai trecut pe la mine, chiar simt nevoia sa stiu ca cineva e acolo langa mine...stai linistita, te inteleg...oricum aceasta dieta nu o sa o incep asa pur si simplu, deja m-am informat f bine despre ea, am citit ghidurile...si da vreau sa o urmez, si vreau ca si dupa ce o termin sa urmez aceleasi principii, vreau un regim permanent...m-am saturat de episoadele mele de binge...am sa postez in fiecare zi ce mananc si o sa astept eventualele corectari...cu sportul am rezolvat...cantarul, vechea mea problema, o sa-l pun deoparte si o sa ma cantaresc odata pe sapt....si stiu ca mi se potriveste, pt ca sunt multe alimente care imi plac din ea, plus ca nu ma priveaza nici de la dulce cand e momentul...ca si sportul, eu din propie initiativa sau descarcand filmulete de pe net, niciodata nu m-as apuca de sport, pt ca pur si simplu nu am incredere ca as efectua corect sau mi-ar fi lene...la fel si cu regimul...tot mi-as pune intrebarea cu ce am gresit...asa ca macar acum pot sta linistita ca nici nu ma mai infometez, sport fac suficient...deci rezultatele o sa apara ...apropo de fructe si legume...nu stiu daca sti, dar eu lucrez intr-un hipermarket, iar acestea mi-s la indemana mereu , si toate alimentele dealtfel...plus ca unele fructe si legume daca sunt putin lovite, sau putin mai moi, le vand mai ieftin, la jumatate pret...plus ca ma invart tot timpul in locuri unde se gateste, unde este permanent de toate si pot sa gust si eu...nu ma stresez din pricina alimentelor, imp sa ma pot tine de sport, cu toate ca putin m-a dezamagit antrenoarele de acolo, dar asta este...somn usor si las-o mai moale si tu, ca nu au intrat zilele in sac
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]