View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 23:59:24
monica6's Avatar
monica6 monica6 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2012
Locaţie: Cambridge, Anglia
Vârsta: 36
Date: 164cm, 66.8kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal monica6 - 15 kg in 6 luni, hope it will work

Citat:
Anterior postat de Twisty Vezi mesajul
Nu imi place deloc ca mananci putin ... m`am uitat la ultimele tale meniuri si nu ai mancat nici macar 1000 de calorii care este minimul!!!
Te rog sa mananci mai multe calorii ... minim 1050-1100, te asigur ca o sa slabesti si asa ! Este vorba de sanatatea ta!
am vazut si eu ca din meniuri imi ies putine calorii, dar te asigur ca nu am facut deloc foamea.

nu sunt sigura cat de exacte sunt datele din meniuri..cantitatile le-am pus fix dupa ochi, si nu ma prea pricep la estimat (din acest motiv am zis ca nici nu mai socotesc menirule cu calculatorul pana nu imi iau un cantar de bucatarie)

in plus, de multe ori nu cred ca am luat in considerare uleiul de masline pe care il folosesc si in salate si in omleta....si care reprezinta cel putin inca 200 de calorii pe zi.

am vazut si eu ca valorile sunt mici, dar sper ca nu am reusit sa ma infometez, pentru ca stiu ca asta creaza dificultati si perioade de stagnare in dieta.

multumesc mult de tot pentru grija ta :*
__________________
Jurnalul meu!
monica6, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2100 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1583 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]