View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 21:03:33
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de joahanna Vezi mesajul
Si pe mine ma intereseaza ce blender ai corinnef.
Eu am avut tentative de vegetarianism/ vegan, dar am cedat din cauza sotului.

Raw nu am incercat, dar ma bate gandul.

Din ce am observat eu pt regimurile vegetarian si raw trebuie sa faci un plan al meniurilor. Ca nu-i simplu precum o pizza congelata aruncata in cuptor, niste oua prajite,... mai stiu eu. E vb de obisnuinta si comoditate.
Nu zic ca trebuie sa muncesti mai mult pt a schimba regimul alimentar, dar pana te obisnuiesti, ai nevoie de liste si ceva planuri.

Ideile de meniu sunt bestiale corinnef. Le-ai luat de pe net sau ti-ai cumparat carti?

Mult spor si tine-ne la curent.


Felicitari! si sa stii ca esti norocoasa pt ca sotul nu face mofturi.
Crede-ma este mai usor decat cu o pizza din congelator , timpul pierdut este cat iti ia sa cureti legumele sau fructele si vrum vrum la blender si gata yummy yummy
eu am renuntat la filmul de seara si l-am inlocuit cu filme pe youtube despre raw vegan si asa am vazut multe retete iar pe cele care le-am considerat de luat in seama le-am testat si daca au trecut examenul au fost trecute in meniu ; asa am ajuns noi raw .
Cat despre sot daca crezi ca este sanatos si bine si pt familia voastra nu-i da prea multe detalii verbal ci gateste cateva retete fara sa folosesti termeni gen raw si asa poti introduce retete sanatoase fara multe impotriviri din partea lui , iti recomand sa folosesti migdale sau alune sau nuci in loc de carne pentru ca barbatii au nevoie de mai multe proteine si calorii decat noi .
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
Almara1 (27 feb 2016)