View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 19 feb 2009, 12:33:23
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
asa ni se intampla celor cu kg in plus.eu prin anul 2 am pus o groaza de kg, si m-am inchis in casa, nu ieseam deloc pe afara, nu dadeam cu lunile pe la scoala. se deschisese o patiserie la parterul blocului, si devenisem clientul fidel la baclava.
am ajuns foarte rapid de la 53 la 68. la 68 sunt deja balena. am osatura mica.
primeam o groaza de telefoane de la prieteni sa merg in discoteca, sa ne mai intalnim, le refuzam pe toate sub pretextul ca am treaba.

si uite asa tot refuzand, prin luna martie, dupa jumatate de an stat acasa, primesc un tel de la un amic, care ma intreba daca poate sa treaca pe la mine ca nu ne-am mai vazut demult.nu stiu de ce am zis da . si in ziua aia l-am cunoscut pe iubi meu stand in casa
nu a vazut cate kg am, el s-a indragostit de omul din mine, kg intre timp au pierit, dar dragostea a ramas.
stiu ca asa ni se intampla - dar nu ar trebui - traim intr-o societate care ne marginalizeaza - toata viata am avut senzatia ca nu sunt "normala". acuma chiar nu sunt, recunosc si eu - am depasit orice limita de bun simt cu greutatea asta - dar toate adolescentele traiesc drame pentru 3-5 kg in plus , ca nu se incadreaza in standarde - si se apuca de toate porcariile de diete si sfarsesc prin a-si distruge metabolismul si a avea probleme toata viata. Daca ar avea rabdare pana pe la 18-19 ani eu sunt sigur ca greutatea s-ar schimba fara prea mult efort.
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat