View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 19:28:00
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Nu stiu cum sa slabesc mai repede

Citat:
Anterior postat de mikiniki Vezi mesajul
Buna fetelor! mi-am facut si eu cont pe site-ul asta...am vazut atatea povesti de succes si am zis sa incerc si eu...am 21 de ani, 1.67 si 65 de kg...nu imi place deloc cum arat..am incercat o gramada diete..si reuseam sa slabesc cateva kg dar dupa un timp relativ scurt le puneam inapoi...nu stiu ce sa mai fac...
mikiniki!bine ai venitpai in primul rand eu zic ca nu trebuie sa tii o dieta eu cred ca este de ajuns sa iti construiesti un regim de viata,un stil de viata sanatos la care sa adaugi sport asta cred eu ca e important.adica eu asa am slabit cat am slabitacum se duc mai greu kg dar...sper sa le gonesc pe toate.cum mananci tu de obicei?de cate ori?ce anume?miscare faci?ce diete ai tinut?stii de ce spun ca nu sunt de acord cu dietele?pentru ca o data ce renunti la o dieta totul revine la normal.mai ales daca e o dieta drastica niciodata nu oo sa poti sa o tii toata viata.asadar cu regimul de viata sanatos reusesti.pentru ca daca iti fac obiceiuri bune o sa te tii de ele toata viata si o sa fii fericita
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]