Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #282 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 16:30:24
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Jurnal m1rela

[FONT="System"][COLOR="Sienna"][SIZE="3"][QUOTE=nicoleta100;982576]
Citat:
Anterior postat de m1rela Vezi mesajul



salutare!
pozele arata minunat ca de obicei ,si sunt sigura ca au si un gust excelent!
dar intreb :nu mananci cam putine kcal????? parerea mea e ca portiile sunt mici si nu ajungi nici la 1000 kcal!
Nico,atat pot eu sa mananc ...nu mananc mai mult decat imi trebuie.Si asa e un chin ptr. mine sa termin din farfurie.De ex. ieri ma saturasem cu 3 piftele desi imi pusesem patru.Mi s-a micsorat stomacul,nu pot sa-mi explic de ce ma satur asa repede.Dar ma bucur .Nici inainte nu mancam mult ,dar mancam ce nu trebuie le combinam aiurea,mai rontaiam si intre mese si d-aia m-am ingrasat.Se pare ca Rina m-a ordonat bine si nici nu sufar de foame.Iar dupa fasolea asta facaluita de astazi pe care am mancat-o pe la 1.30 ,pe cuvant daca mi-e foame vreun pic.Si d-aia am scris ca voi lua doar cateva lingurite din ea...asa sa nu zic ca nu am mancat nimic seara.Nu stiu ce sa zic ,fiecare cu organismul sau...eu atat pot,atat mananc .
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]